"Wiarusy" sposobią się na turystyczne szlaki

Miasto z Wizją / 10.01.2023 / Komentarze
Rajdy piesze, rowerowe, samochodowe, spływy kajakowe i piknik na zakończenie sezonu

Wojskowe Koło PTTK "Wiarusy" rozpoczyna w tym roku 53 sezon swojej (nieprzerwanej) działalności. Plany "zmilitaryzowanych" turystów są bardzo ambitne. W kalendarzu imprez królują rajdy piesze, rowerowe, samochodowe oraz spływy kajakowe. Nie zabraknie też innych, atrakcyjnych form aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Nowy sezon "Wiarusy" rozpoczną rajdem "Zima 2023" - 15 stycznia, czyli spacerem szlakiem szczecineckich tablic pamiątkowych. W lutym będzie miał miejsce Turniej Kół Oddziału, a w marcu odbędzie się Rajd "Witamy Wiosnę". Z kolei w kwietniu "Wiarusy " zaproszą na Rajd "Leśne ścieżki - Młody Wagabunda z kartą rowerową".

Maj będzie obfitował w wydarzenia turystyczne: Krajoznawcza wycieczka autokarowa Szlakiem Piastowskim, Krajoznawcza wycieczka Malbork - Starogard Gdański, spływ na rozpoczęcie sezonu kajakowego w kole (jez. Trzesiecko) - Młodzieżowa Szkółka Kajakowa, Rajd Samochodowy "Majówka z Wiarusami" oraz Rajd "Majówka z rowerem".

W czerwcu turyści zaplanowali udział w czterech imprezach, w tym najważniejszej - Centralnym Rajdzie Górskim Wojska Polskiego "Bieszczady 2023".

W lipcu "Wiarusy" wezmą udział w plenerowej imprezie "XX Dni Henrykowskie" (Siemczyno) oraz wycieczce autokarowej na "Kaszubski Jarmark".

Sierpień będzie stał pod znakiem Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego "Czernica 2023". Odbędzie się też spływ kajakowy z okazji Święta Wojska Polskiego oraz Rajd rowerowy na "Pożegnanie wakacji".

We wrześniu "Wiarusy" pojadą na inscenizację "Bitwy pod Krojantami" oraz wezmą udział w rowerowym rajdzie "Na spotkanie z jesienią".

Przed nimi też finał II edycji miejskiego konkursu turystycznego "Szczecinecki Wagabunda".

W październiku miłośników turystyki czekają dwa rajdy - "Pieczony Ziemniak" i "Trzesiecko", Sejmik krajoznawczo - turystyczny (Mielno) oraz Piknik na zakończenie sezonu turystycznego (Mysia Wyspa).

Bogaty w turystyczne wydarzenia rok zwieńczy wyjazd na jubileuszowy XV "Rajd Niepodległości" do Kołobrzegu.

- W tym roku zaplanowaliśmy, że zorganizujemy, przeprowadzimy oraz weźmiemy udział w 26 rajdach turystycznych pieszych i samochodowych, wycieczkach autokarowych, podróżach historycznych, spotkaniach, zlotach, zjazdach, zebraniach i spływach kajakowych - ujawnia "Miastu z Wizją" szef koła Bogdan Bereszyński.

- "Wiarusy" są otwarte dla każdego, kto ciekawy jest poznawać nie tylko nasz region, ale najpiękniejsze zakątki Polski. Reasumując: Każdy turysta znajdzie u nas coś dla siebie. Serdecznie zapraszam szczególnie najmłodszych turystów i zachęcam do brania udziału w projekcie Szczecinecki Wagabunda