Wicemistrzostwo Europy szczecineckiego kickboxera

• Aktualności
Miasto z Wizją / 05.08.2019 / Komentarze
Zawodnik KSW ze srebrnym medalem w Zagrzebiu

W ubiegłym tygodniu i w miniony weekend w Zagrzebiu, podczas pierwszych, historycznych Akademickich Mistrzostw Europy w KICKBOXINGU, organizowanych przez EUSA - European University Sports Association i WAKO Kickboxing, doskonale zaprezentował się zawodnik KSW Szczecinek Bartłomiej Mienciuk.

Szczecinecczanin startując w formule Light Contact kategoria wagowa do 84 kg zdobył srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy. W finale uległ zawodnikowi z Ukrainy Danylo Demchyshynowi, który został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw. Warto podkreślić, że Bartłomiej jest aktualnym Mistrzem Polski i Brązowym Medalistą Mistrzostw Europy seniorów.

Łącznie w chorwackiej stolicy rywalizowali sportowcy w czterech dyscyplinach: kickboxingu, judo, taekwondo i karate. O medale walczyło 1300 zawodników z 400 europejskich uczelni, w tym z 27 polskich. Trenerzy szczecineckiego KSW: Krzysztof Pajewski, Zbigniew Sołtys

Tekst i foto: Krzysztof Pajewski

Opracowanie: Sławomir Włodarczyk