Więcej pracy w Szczecinku

Miasto z Wizją / 05.01.2018 / Komentarze
Statystyki bezrobocia na koniec roku

Na koniec 2017 roku przybyło osób bezrobotnych w powiecie. Sytuacja nie dotyczy miasta, gdzie ubyło osób poszukujących zatrudnienia.

- Na koniec grudnia w powiecie zarejestrowanych mieliśmy 4198 osób. To o 140 osób więcej niż na koniec listopada - mówi "Miastu z Wizją" Maciej Batura, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy.

- Coraz mniej osób bezrobotnych mieszka w Szczecinku. Grudzień był kolejnym miesiącem spadku tego niekorzystnego społecznie zjawiska. Na koniec 2017 roku pracy poszukiwało 1617 mieszkańców Szczecinka. Wśród nich dominują kobiety - w powiecie 2464, a w Szczecinku - 948.

Jak powiedział nam dyr. Batura, stopa bezrobocia w powiecie (na koniec listopada br.) wynosiła 16,2 proc. Z kolei wskaźnik bezrobocia w Szczecinku to 6,4 proc.

Z ciekawości porównaliśmy dane dot. bezrobocia na koniec 2016 roku.

Otóż wówczas pracy w powiecie poszukiwały 5183 osoby, w tym 2086 w mieście, a stopa bezrobocia wynosiła 19,3 proc.

Jak powiedział nam dyr. M. Batura, żadna z firm w regionie nie zgłosiła zamiaru prowadzenia zwolnień grupowych.