Wielka dziura straszy na środku skrzyżowania

Miasto z Wizją / 17.10.2017 / Komentarze
Dziś przed południem u zbiegu ul. Mariackiej i ul. Sadowej pojawiła się ogromna wyrwa. Kierowcy powinni zachować ostrożność

Dziś (wtorek, 17 października) na samym środku skrzyżowania ul. Mariackiej i ul. Sadowej przed południem pojawiła się ogromna dziura. Miejsce to od długiego już czasu nastręczało wielu kłopotów zmotoryzowanym mieszkańcom, ponieważ w wyniku wypłukiwania się ziemi spod warstwy asfaltu, ten powoli zapadał się tworząc stale powiększające się wgłębienie w jezdni. Teraz wgłębienie „przepoczwarzyło” się w ogromną dziurę. Pracownicy pobliskiej budowy zabezpieczyli wstępnie miejsce, ogradzając dziurę i sygnalizując odblaskową kamizelką istnienie stwarzającej zagrożenie wyrwy.

- Wczoraj wieczorem, kiedy jeszcze wracałam z pracy, dziury na pewno tu nie było. Dziś już czekała nas niemiła niespodzianka. Szczęście w nieszczęściu, że znajduje się ona centralnie na środku skrzyżowania i można ją jakoś ominąć. Tym bardziej, że tu na uliczkach kierowcy jeżdżą raczej wolno. Ale jednak trzeba coś z nią zrobić, bo jak ktoś nie zauważy i w nią wpadnie, to nieszczęście gotowe – mówi nam pani Katarzyna, która zgłosiła się z prośbą o pomoc w tej sprawie.

O kłopotliwej, sporych rozmiarów dziurze w jezdni poinformowaliśmy Wydział Komunalny Urzędu Miasta. Jak się dowiedzieliśmy, nikt do tej pory nie zgłosił im zaistniałego problemu. Urzędnicy zapewnili nas, że zabezpieczą wspominane miejsce i usuną wyrwę w jak najszybszym czasie. Tymczasem przestrzegamy kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność poruszając się swoimi pojazdami w tej okolicy.

Tekst, foto: Marzena Góra