Wielkie otwarcie Sezonu Wodniackiego 2018

• Tv
Miasto z Wizją / 02.04.2018 / Komentarze
Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas: Czeka nas wiele atrakcji, nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci i młodzieży

Otwarcie Sezonu Wodniackiego 2018 w Szczecinku odbędzie się w pierwszą sobotę maja. Oczywiście, na piętrowym pomoście przy Zamku Książąt Pomorskich. Jak powiedział nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas, czeka nas mnóstwo atrakcji.

- W poprzednich latach otwarcia sezonu wodniackiego odbywały się na pomoście wyciągu narciarskiego i na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior. W tym roku sezon otworzymy i przywitamy na naszym nowym, pięknym, piętrowym pomoście przy Zamku Książąt Pomorskich. Uroczystość będzie miała miejsce w sobotę 5 maja - mówi "Miastu z Wizją" Jerzy Hardie-Douglas.

- Otwarcie sezonu wodniackiego połączymy z oficjalnym otwarciem pomostu. Uczynimy to m.in. w towarzystwie projektantów, wykonawcy inwestycji i przedstawicieli ratusza. Obiekt jest już gotowy, ale jeszcze trwają prace dookoła. Jednak mamy zapewnie firmy, która buduje nasz nawodny obiekt, że do maja wszystko zostanie ukończone. Trzeba tylko zamówić ładną pogodę.

Jak powiedział nam burmistrz, gospodarzem uroczystości będzie Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna z jej szefem Mariuszem Getką.

- Mamy już plan otwarcia sezonu, będziemy mieć też liczne atrakcje, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Dookoła zamku będzie wiele eventów - ujawnia nasz rozmówca.

- Uroczystość rozpocznie się w samo południe. Natomiast o godzinie 18 zapraszam mieszkańców Szczecinka na koncert czeskiej kapeli Luboš Andršt Blue Band. Zapewniam, to będzie bardzo ciekawe wydarzenie. To znakomita bluesowa kapela, jedna z najlepszych w Europie.

Wideo: Ernest Habringer