Wielkie skakanie w małych Barwicach

Miasto z Wizją / 06.10.2016 / Komentarze
Sportowa impreza przyciągnęła tłumy kibiców

W czwartek, 6 października w pobliskich Barwicach odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Halowego Konkursu Skoku Wzwyż. Impreza ta, która odbyła się pod patronatem szczecineckiego starosty, przebiegała pod hasłem „Wielkie skakanie w małych Barwicach”. Wydarzenie to przyciągnęło prawdziwą rzeszę kibiców, którzy niemal do ostatniego miejsca wypełnili halę Zespołu Szkół w Barwicach, jednego z gospodarzy sportowych zmagań.

Wśród uczestników pojawili się m.in. złoty medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu w 2012 oraz Rio 2016 Maciej Lepiato, brązowy medalista Igrzysk Paraolimpijskich z Londynu 2012 i czwarty skoczek w Rio 2016 Łukasz Mamczarz czy Wojciech Theiner, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Rio 2016. Kolejny raz swój talent zaprezentował także najstarszy wśród skoczków - Dariusz Bednarski, wielokrotny medalista mistrzostw Europy i Świata.

Na trybunach zasiedli także przedstawiciele władz samorządowych, m.in. starosta szczecinecki Krzysztof Lis, wicestarosta Marek Kotschy, wicewójt Gminy Szczecinek Edyta Wieleba-Matyśniak, powiatowi radni, burmistrz Barwic Zenon Maksalon oraz jego zastępca Piotr Sadura. - „Wielkie skakanie w Brwicach” to konkurs wyjątkowy. To z całą pewnością jedyny halowy konkurs skoku  wzwyż w kraju, w którym można podziwiać rywalizację najlepszych skoczków pełnosprawnych ze skoczkami niepełnosprawnymi – powiedział Mariusz Kieling, wieloletni organizator i zarazem dyrektor Ogólnopolskiego Halowego Konkurs Skoku Wzwyż.

Konkurs tradycyjnie już otworzył starosta Krzysztof Lis: - Ktoś jakiś czas temu zapytał mnie, dlaczego tak fajna impreza odbywa się w Barwicach, a nie w Szczecinku, gdzie zapewne pojawiłoby się jeszcze więcej kibiców? Otóż odpowiedziałem, że impreza jest tak fajna i wyjątkowa, bo odbywa się właśnie tu, w Barwicach. I nie zamierzamy jej przenosić do Szczecinka. Ale trzeba stanowczo zaznaczyć, że nie byłoby jej, gdyby nie ogromne zaangażowanie Mariusza Kilinga, któremu z tego miejsca serdecznie dziękuję. Chciałbym serdecznie podziękować również wszystkim skoczkom biorącym udział w konkursie, a w sposób szczególny panu Maciejowi Lepiato. Wczoraj był pan w Warszawie, a dzisiaj dostarcza nam pan emocji w Barwicach. To coś absolutnie fantastycznego.

Imprezę poprowadził konferansjer Ryszard Toboła. Dopełnieniem widowiskowych zmagań był występ zespołu Prokop Band. Dodajmy, że sponsorem strategicznym imprezy była firma Kronospan.

Tekst: Marzena Góra (na podstawie komunikatu rzecznika prasowego powiatu szczecineckiego Piotra Rozmusa)
Foto: Piotr Rozmus