Wkrótce pojwią się świąteczne iluminacje

• Tv
Miasto z Wizją / 20.11.2021 / Komentarze
Jeszcze w listopadzie rozpocznie się montaż dekoracji, na początku grudnia - bożonarodzeniowego drzewka

Do świąt Bożego Narodzenia zostało zaledwie kilka tygodni. Już teraz sklepowe witryny, reklamy telewizyjne czy wszechobecne mikołaje, renifery i choinki nieustannie przypominają nam o zbliżającej się Gwiazdce. Wkrótce spacerując miejskimi ulicami również będziemy mogli poczuć magię nadchodzących świąt. W najbliższym czasie w różnych punktach miasta rozpocznie się montaż pierwszych gwiazdkowych ozdób.

Wkrótce także na Placu Wolności wyrośnie świąteczne drzewko. Szczecinecka choinka pojawi się w centrum miasta w pierwszych dniach grudnia. Podobnie jak w minionych latach, będzie to sztuczne świąteczne drzewko, które posłuży mieszkańcom również w przyszłości.

W tym samym czasie na szczecineckich ulicach pojawiać się będą kolejne ozdoby. W tym roku świąteczna dekoracja miasta – podobnie jak w poprzednich latach - również opierać się będzie na instalacjach świetlnych, które możemy każdego roku oglądać na latarniach usytuowanych wzdłuż głównych ulic. Teraz przejdą one coroczny przegląd, ewentualne niezbędne naprawy i zostaną uzupełnione o zniszczone lub skradzione elementy iluminacji oraz zapasowe żarówki.

Na Plac Wolności powróci także tak lubiany przez mieszkańców (i wielokrotnie stanowiący tło wykonywanych przez przechodniów zdjęć) podświetlany napis „I♥Szczecinek”. Wkrótce na terenie miasta tradycyjnie staną również małe choinki. Udekorowane drzewka – podobnie jak w latach poprzednich - pojawia się przy: ul. Wyszyńskiego na skarpie, na placu Zesłańców Sybiru („mała” poczta), ul. Boh. Warszawy - Jana Pawła (sąd), na osiedlu Zachód oraz w parku przy ul. Kopernika.

Montaż świątecznych iluminacji na ulicach Szczecinka rozpocznie się 28 listopada. Będziemy mogli się nimi cieszyć do końca stycznia.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Sławomir Włodarczyk