Właściciele psów już nie mają wymówek

Miasto z Wizją / 15.09.2020 / Komentarze
Wzgórze w centrum miasta stało się bardziej przyjazne spacerowiczom

Mieszkańcy ul. Wodociągowej i Narutowicza, którzy często korzystają z ciągu komunikacyjnego wiodącego u podnóża nieczynnej wieży ciśnień, dzięki któremu skracają sobie drogę przemieszczając się w kierunku chociażby ul. Lipowej i Wyszyńskiego, niejednokrotnie narzekali na zaniedbany teren wspomnianego wzniesienia, gdzie znajduje się m.in. cmentarz żołnierzy napoleońskich.

Najwięcej uciążliwości dla spacerowiczów stanowili właściciele psów, którzy właśnie tutaj chętnie wyprowadzają swoich pupili, jednak często zapominając o posprzątaniu po czworonogu. Ci z kolei tłumaczyli się tym, że w obrębie kilkudziesięciu metrów trudno znaleźć jakikolwiek pojemnik na śmieci, aby móc spokojnie wyrzucić psie odchody bez konieczności „spacerowania” z nimi w ręce przez dłuższy czas.

Teraz jednak nie będą oni mogli już używać tej wymówki. Kilka dni temu bowiem na wspomnianym wzniesieniu znajdującym się w centrum miasta zamontowane zostały pojemniki na odpady. Kosze stanęły w dwóch odległych od siebie miejscach. Przy każdym z nich znajduje się także pojemnik z woreczkami na psie odchody dla "zapominalskich".

Ponadto teren został skoszony i uporządkowany. Teraz spacerowicze będą mogli tu także chwile odpocząć, bowiem na wzgórzu pojawiły się także ławki. Stanęły one w pobliżu drzew, dzięki czemu nawet w upalne dni mieszkańcy będą mogli przysiąść tu i odpocząć.

Tekst, foto: Marzena Góra