Wojewoda Zachodniopomorski z wizytą w Szczecinku

Miasto z Wizją / 13.07.2016 / Komentarze
Piotr Jania podpisze umowę i zobaczy szpital, policję, straż pożarną oraz Kronospan

W czwartek (14.07) z roboczą wizytą w Szczecinku przebywał będzie Wojewoda Zachodniopomorski Piotr Jania.

Wizytę przedstawiciela Rządu RP na Trzesieckiem zainauguruje podpisanie umowy na rozbudowę Szpitala w Szczecinku (III etap – SOR, OIOM i oddział pediatryczny). Inwestycja będzie realizowana przy wsparciu środków pochodzących z Ministerstwa Finansów.

Wojewoda w towarzystwie poseł Małgorzaty Golińskiej, starosty szczecineckiego Krzysztofa Lisa, burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa i prezesa szpitala Radosława Niemca, złoży wizytę w nowej części szpitala: na oddziałach urazowo - ortopedycznym, internistycznym i pediatrycznym.

Kolejnymi etapami "podróży" wojewody po Szczecinku będą wizyty w Komendach Powiatowych Policji i Państwowej Straży Pożarnej.

Wojewoda będzie też w firmie Kronospan. Szefostwo firmy zapozna wojewodę z etapami rozwoju zakładu produkującego wyroby drewnopochodne i przedsięwzięciami przez nią prowadzonymi oraz działalnością Szczecineckiego Klastra Meblowego.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Łukasz Wądołowski/Agencja Gazeta - Gazeta Wyborcza