Wojewódzki finał Pucharu Tymbarku

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 12.04.2018 / Komentarze
Zacięte mecze na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Gra Akademia Piłkarska Szczecinek

Młodzi piłkarze i piłkarki, chłopcy i dziewczęta, rocznik 2008 rywalizują dziś (czwartek 12 kwietnia) o zwycięstwo w kategorii U10 Finału Wojewódzkiego Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

To już XVIII edycja Tymbarku. Mecze finałowe trzeci rok z rzędu rozgrywane są na stadionie w Szczecinku.

Jak powiedzieli nam organizatorzy, w dzisiejszych finałach rywalizują 23 drużyny chłopców (w tym Akademia Piłkarska Szczecinek) i 8 drużyn dziewczynek - zespołów klubów i akademii piłkarskich.

Po przywitaniu zespołów, które do Szczecinka zjechały z całego województwa, wystąpieniach okolicznościowych, występach maskotki Turnieju - Kubusia, głos zabrał gospodarz finałów, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Maciej Makselon. Szef OSiR-u, w imieniu burmistrza Szczecinka, przywitał sędziów, młodych futbolistów i ich rodziców. Później, po krótkiej rozgrzewce, zespoły przystąpiły do sportowej rywalizacji na ośmiu boiskach, na płycie głównej i bocznej stadionu.

Gościem honorowym szczecineckiego finału Pucharu Tymbarku jest wiceprezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej ds. szkolenia Henryk Wawrowski.

- Serce rośnie, gdy się widzi ile dzieci garnie się do piłki nożnej. Jestem przekonany, że spośród nich, którzy dziś grają w Szczecinku, co najmniej kilku dojdzie na wyżyny futbolu - przekonywał nas 25-krotny reprezentant Polski, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich Montreal 1976.

Były znakomity piłkarz Pogoni Szczecin, Iraklisu Saloniki i duńskiego Esbjerg BK powiedział, że po zakończeniu piłkarskiej kariery znalazł swój sposób na życie.

- Mimo 69 lat nie myślę o odpoczynku. Wciąż pracuję i to dość intensywnie. Zdrowie dopisuje, a żona zadowolona, że mnie nie ma w domu. Odwiedzam stadion mojej Pogoni, ale chętniej zaglądam na boiska niższych lig. Tam rodzą się prawdziwe talenty piłkarskie - mówi "Miastu z Wizją" H. Wawrowski

Wracając do Pucharu Tymbarku, zwycięskie drużyny U10 i U12 będą reprezentowały województwo zachodniopomorskie w finale ogólnopolskim turnieju, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie przed finałem Pucharu Polski
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem - od 12 lat firma Tymbark. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Ambasadorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest napastnik reprezentacji Polski oraz włoskiego SSC Napoli Arkadiusz Milik.

Tekst, foto, wideo: Sławomir Włodarczyk

Montaż filmu: Marzena Góra