WOŚP 2021 - transmisja prosto ze szczecineckiego Placu Wolności

Miasto z Wizją / 25.01.2021 / Komentarze
Od godz. 12.00 na wielkim telebimie będziemy mogli śledzić transmisję online Finału Wielkiej Orkiestry

Zbliżający się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowanie będzie różnił się od tych z lat poprzednich. To za sprawą trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Aby uniknąć narażania mieszkańców na potencjalne ryzyko zarażenia organizatorzy postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnej imprezy w kinie. Jednak ci, którzy chcieliby poczuć ten wyjątkowy klimat corocznego finału WOŚP, będą mieli ku temu okazję. Wystarczy, że pojawią się w najbliższą niedzielę, 31 stycznia na Placu Wolności. Tu od godz. 12.00 na wielkim telebimie będą oni mogli śledzić transmisję online 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tego dnia na ulicach będziemy mogli wciąż spotkać wolontariuszy i przekazać swój grosz do puszek. W tym roku na ulicach Szczecinka kwestować będzie pięćdziesiąt osób. Tym razem towarzyszyć im będą wyjątkowi pomocnicy. 31 stycznia w rolę wolontariuszy postanowili wcielić się także nasi burmistrzowie. Burmistrz Daniel Rak oraz wiceburmistrz Maciej Makselon dołączą do kwestujących. Będzie można ich spotkać m.in. w centrum miasta.

W tym roku Wielką Orkiestrę możemy wspomóc na kilka różnych sposobów. Można to uczynić jak co roku wrzucając datek do puszki. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach naszego miasta przez cały dzień. Ponadto przed ratuszem stanie punkt stacjonarny, gdzie również będzie można przekazać datek na WOŚP. Podobne puszki zostały już także ustawione w trzech punktach sklepowych w Szczecinku: w sklepie „Ogród” przy ul. Wyszyńskiego 73D, w „In Flagranti” przy ul. Bartoszewskiego 12 oraz w sklepie spożywczym „Timon” przy ul. Kołobrzeskiej 14.

Można także pomóc przekazując przedmioty na aukcje WOŚP. Należy je wówczas dostarczyć do jednego z dwóch punktów – do sekretariatu SAPiKu przy ul. Wyszyńskiego 65 lub do drugiej siedziby mieszczącej się przy ul. Kilińskiego 1. Szczecinek zbiera również do eSkarbonki, którą można znaleźć pod adresem https://eskarbonka.wosp.org.pl/plzadb...

Trwają także szczecineckie licytacje online na rzecz WOŚP. Można je znaleźć na platformie Allegro TUTAJ. /zr/