WOŚP: Na co zwrócić uwagę, wrzucając datek do puszki?

Miasto z Wizją / 25.01.2021 / Komentarze
Sprawdź, jak wyglądają puszki, banderole i identyfikatory dla wolontariuszy

Każdego roku podczas kolejnych edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach wielu miast można spotkać tysiące wolontariuszy, którzy włączyli się w tę akcję, zbierając datki do puszek i wręczając w zamian za ofiarowaną pomoc symboliczne naklejki w kształcie serca. Do tej inicjatywy każdorazowy włączają się także mieszkańcy Szczecinka.

Nie inaczej będzie również i tym razem, podczas 29 kwesty, która odbędzie się 31 stycznia. Wówczas Wielka Orkiestra zagra pod hasłem: "Gramy z głową! Zbieramy dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy". Jednak zbliżający się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdecydowanie będzie różnił się od tych z lat poprzednich. To za sprawą trwającego stanu zagrożenia epidemiologicznego. Aby uniknąć narażania mieszkańców na potencjalne ryzyko zarażenia organizatorzy postanowili w tym roku zrezygnować z tradycyjnej imprezy w kinie. W tym roku Wielką Orkiestrę możemy wspomóc na kilka różnych sposobów. Można to uczynić m.in. jak co roku wrzucając datek do puszki. Wolontariuszy będzie można spotkać na ulicach naszego miasta przez cały dzień.

Przy okazji tej akcji każdego roku rodzą się pytania, czy kwestujący, których tego dnia spotykamy na ulicy, na pewno są oddelegowani przez sztab WOŚP. Jak wyglądają tegoroczne puszki oraz identyfikatory oraz co należy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że napotkani wolontariusze nie są oszustami próbującymi wyłudzić drobne kwoty od przechodniów?

Każdy wolontariusz współpracujący ze szczecineckim sztabem i który został zakwalifikowany przez sztab główny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, musi posiadać przy sobie identyfikator sygnowany przyszłorocznym logo zbiórki, które z każdą kolejną edycją zmienia swoją szatę graficzną. Na identyfikatorze tym powinien znajdować się także specyficzny hologram. Oprócz tego zawiera on zdjęcie oraz dane kwestującego. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora, pieczątka Fundacji oraz kod QR.

Ruszyła już także produkcja tegorocznych puszek, do których wolontariusze będą zbierać datki. Część z nich trafiła również do Szczecinka. Każda z nich będzie oznaczona tym samym numerem, jaki znajduje się na identyfikatorze wolontariusza. Będzie ona także dodatkowo zabezpieczona banderolami 29. finału. Oczywiście kwestujący będą „wyposażeni” również w charakterystyczne czerwone naklejki w kształcie serca, które będą wręczać mieszkańcom w podziękowaniu za wsparcie WOŚP. /zr/

Foto: WOŚP