Wspólnie zwiedzali Kraków i bawili się w Energylandii

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 04.08.2019 / Komentarze
Fundacja Prawa Dzieci przy wsparciu radnego Jerzego Hardie-Douglasa i Kronospanu zorganizowała wakacyjny wyjazd dla dzieci

Fundacja Prawa Dzieci, która od minionego roku prężnie działa na terenie Szczecinka oraz Barwic, zorganizowała trzydniowy aktywny wypoczynek dla dzieci i ich rodziców. W poniedziałek, 29 lipca 30-osobowa grupa wspólnie wybrała się do Krakowa, gdzie odwiedziła największe turystyczne atrakcje. Nie obyło się bez wizyty na Wawelu czy Starym Rynku. W programie wycieczki zaplanowano także wizytę w Kopalni Soli Wieliczka. Jednak atrakcją, na którą z niecierpliwością czekały dzieci, była wizyta w Energylandii, jednym z największych parków rozrywki w naszym kraju.

Zorganizowania rodzinnego wakacyjnego wyjazdu podjęła się Monika Tkaczyk, wieloletniego przedstawiciela Fundacji Prawa Dzieci w powiecie szczecineckim. Jednak letnia wyprawa nie mogłaby się odbyć bez wsparcia lokalnych przedsiębiorców, którzy chętnie włączyli się w tę inicjatywę. Honorowy patronat nad wycieczką objął radny Rady Powiatu Jerzy Hardie-Douglas, który jednocześnie pomógł fundacji uzyskać środki pieniężne od darczyńców. Organizację letniej wyprawy od strony finansowej wsparła m.in. firma Kronospan. Dzięki temu dzieci wraz z rodzicami mogły wybrać się na bezpłatne, trzydniowe zwiedzanie Krakowa.

- Dla znaczącej większości osób z grupy są to jedyne wakacje w tym roku. Część maluchów nigdy nie spała w hotelu, nigdy nie jechała pociągiem i nigdy nie jechała windą . To pokazuje, jak wielkie znaczenie ma wkład polityki społecznej w tego typu przedsięwzięcia – mówi „Miastu z Wizją” Monika Tkaczyk. – Wycieczka ta i wspólne spędzenie czasu nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie życzliwych nam ludzi. Taką osobą jest Jerzy Hardie-Douglas, który zawsze służy nam konstruktywną i wielotorową pomocą. Nieocenioną wartością nadrzędną był wspólne spędzony czas rodziców z dziećmi, wspólna zabawa w Energylandii, wspólne zwiedzanie Krakowa, wspólne posiłki oraz podróż w głąb ziemi w kopalni soli.

- Za pośrednictwem „Miasta z Wizją” chciałabym równie serdecznie podziękować za zaufanie, poparcie naszej inicjatywy i finansowe wsparcie firmie Kronospan, która w znacznej części sfinansowała wycieczkę. Dziękujemy również państwu Kulesza ze Szczecina, którzy wspierają naszą fundację pomocą rzeczową i finansową. Korzystając z okazji chcemy podziękować również Fundacji PKP oraz Ministerstwu  Infrastruktury za zorganizowanie bezpłatnego przejazdu grupowego, dziękujemy  również Fundacji Im.  Stanisława Karłowskiego w Juchowie, Nadleśnictwu Połczyn Zdrój oraz Gospodarstwu Rolnemu Jan Lupa.

My również przyłączamy się do powyższych podziękowań wszystkim darczyńcom, a naszych Czytelników zapraszamy do obejrzenia obszernej fotogalerii ze wspomnianej wycieczki.

 Tekst: Marzena Góra

Foto: Fundacja Praw Dzieci