Wyciąg narciarski i kąpieliska przejdą w gestię OSiR

Miasto z Wizją / 17.06.2016 / Komentarze
SzLOT się rozliczył za 2015 rok

Walne zgromadzenie członków Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej rozpoczęło się od wysłuchania sprawozdania finansowego za 2015 rok. Dokumenty w tym zakresie przygotowała Komisja Rewizyjna.

- Następnie zapoznano się z  raportem z  merytorycznej działalności stowarzyszenia oraz planami na rok bieżący - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Czuk, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

Podczas dyskusji przedstawiciele ratusza i starostwa powiatowego, czyli największych udziałowców SZLOT, wypowiedzieli się na temat dalszych losów stowarzyszenia.

- Ciąg niekorzystnych zdarzeń, które od pewnego czasu kojarzone są ze stowarzyszeniem, każe mi zweryfikować opinie o sposobie funkcjonowania tej organizacji - stwierdził podczas toczącej się dyskusji Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

- W obecnym kształcie organizacyjnym, po wycofaniu się starostwa z finansowania Akademii Nautica, kondycja finansowa SzLOT nie pozwala na prowadzenie skutecznej działalności w tak szerokim jak dotychczas zakresie.

Burmistrz Szczecinka zasugerował dwa administracyjne rozwiązania.

- Likwidację stowarzyszenia lub gruntowną zmianę sposobu jego funkcjonowania, która związana jest  z koniecznością przemodelowania zakresu działań - dodaje T. Czuk.

- Wszystko, więc wskazuje na to, że od 2017 roku, dotychczasowe zadania SzLOT związane z obsługą  wyciągu do nart wodnych, prowadzeniem plaż miejskich i kąpielisk przejmie Ośrodek Sportu i Rekreacji. SzLOT natomiast odpowiedzialny będzie za budowanie oferty turystycznej miasta i powiatu, współpracę z gestorami usług hotelarskich i szeroko rozumiane doradztwo turystyczne.

W podobnym tonie wypowiedział się Starosta Szczecinecki Krzysztof Lis, który zobowiązał się do użyczenia jednego z pomieszczeń, znajdujących się na terenie Regionalnego Centrum Rewitalizacji Jezior "wodno - turystycznemu" stowarzyszeniu.

- Po zakończeniu dyskusji, członkowie stowarzyszenia przystąpili do głosowania nad udzieleniem absolutorium zarządowi tej organizacji - kończy T. Czuk.

- W wyniku głosowania zarząd SzLOT otrzymał absolutorium za rok 2015. Zebranie zakończyły wolne wnioski gestorów usług turystycznych zrzeszonych w tej organizacji.

Tekst: Sławomir Włodarczyk (na podstawie notatki prasowej Tomasza Czuka)

Foto: Sławomir Włodarczyk