Wyjątkowe graffiti powstało na skateplazie

Miasto z Wizją / 29.06.2020 / Komentarze
Lokalni artyści chwycili za puszki z farbą i postanowili stworzyć kolejne dzieła

W listopadzie minionego roku Rada Osiedla Słowiańska-Łódzka, Jędrzej Dunaj z Dobrerzeczy, młodzież skupiona wokół szczecineckiej skateplazy i lokalni artyści pod opieką Patryka Rogozińskiego stworzyli w naszym mieście wyjątkowe dzieło. Utrzymane w jednej linii kolorystycznej graffiti powstało przy ul. Słowiańskiej i jest efektem wspólnej pracy młodych ludzi ze Szczecinka, którzy kolejny raz udowodnili, że potrafią się zorganizować i wspólnie zaproponować mieszkańcom fajną inicjatywę.

Teraz również skaleplaza zyska nieco ożywiony wygląd. Dziś (sobota, 27 czerwca) późnym rankiem na skateplazie zlokalizowanej przy strefie aktywnego wypoczynku lokalni artyści chwycili za puszki z farbą i postanowili stworzyć kolejne dzieła. To właśnie tu od kilku godzin trwa druga odsłona imprezy pod hasłem Graffiti Jam. Jej efektem – podobnie jak przy ul. Słowiańskiej – będzie powstanie muralu stworzonego wspólnymi siłami. Przygotowania do tego przedsięwzięcia rozpoczęły się już dzień wcześniej. Wtedy też teren został ogrodzony, a betonowe bloki zostały pokryte podkładem. Wydarzenie to potrwa dziś do późnych godzin wieczornych. Zdecydowanie warto znaleźć chwilę żeby przyjść i podpatrzeć artystów w akcji podczas procesu tworzenia nowego graffiti.

- Przede wszystkim chcemy przyozdobić obiekt przez grafficiarzy. Jest to ich pasja i zajawka. W Szczecinku brakuje miejsc do malowania graffiti. Skatepark, udostępniony nam dzięki OSiRowi, myślę że jest jednym z fajniejszych miejsc do organizacji tego typu eventu – mówi nam Jędrzej Dunaj z Dobrerzeczy, jeden z głównych organizatorów imprezy.

- Dziś na skateplazie swoje graffiti tworzą przede wszystkim ludzie ze Szczecinka, którzy chcą przelać tu swoje wizje artystyczne i pokazać swoją pasję. W ciągu dnia  będą odbywały się pokazy driftowozów, można przyjść i zobaczyć, oczywiście nie można driftować z wiadomych względów. Zaplanowaliśmy także pokaz jojo, jest muzyka na żywo, więc trochę się dzieje – dodaje Jędrzej Dunaj.

- Zapraszamy każdego, kto chce zobaczyć trochę inny wymiar sztuki. Celem całego przedsięwzięcia jest przyozdobienie w kolory szarych i smutnych elementów skateplazy, które po poprzednim evencie, który odbył się rok temu, zdążyły już wyblaknąć – zachęcają do uczestnictwa organizatorzy. -  . Grafficiarze z chęcią podzielą się swoją wiedzą na temat graffiti jak i umiejętnościami. Impreza ma charakter otwarty i jest przeznaczona dla wszystkich mieszkańców miasta, a przede wszystkim nastawiona jest na zaangażowanie młodych ludzi.

Dodajmy, że wydarzenie to może się odbyć m.in. dzięki dofinansowaniu z „Programu Społecznik na lata 2019-2021”. Dzięki pozyskanym funduszom na skateplazie nie tylko odbędzie się Graffiti Jam, ale także możliwe będzie powstanie stacji naprawczej z podstawowymi narzędziami serwisowymi.

Tekst, zdjęcia: Marzena Góra