Wyjątkowy mikołajkowy prezent dla pana Zbyszka

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 07.12.2017 / Komentarze
Strażnicy Miejscy wraz z mieszkańcami okazali ogromne serce i wielką pomoc bezdomnemu mężczyźnie

Funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej od wielu już lat angażują się w rozmaite akcje charytatywne, mające na celu pomoc potrzebującym mieszkańcom. Nie inaczej było również i tym razem. Z inicjatywy naszych strażników od kilku tygodni trwała zbiórka na rzecz pana Zbigniewa, który od kilkunastu lat jest osobą bezdomną. Wcześniej, dzięki członkom Klubu SCS udało się zebrać kwotę na zakup przyczepy kempingowej dla mężczyzny, który dotychczas zamieszkiwał w bardzo ciężkich warunkach w namiocie w lesie. Teraz funkcjonariusze postanowili zadbać o wyposażenie wspomnianej przyczepy, dzięki czemu panu Zbigniewowi zdecydowanie łatwiej będzie przetrwać nadchodzącą zimę.

- Zima to szczególnie trudny czas dla osób bezdomnych. Każdego roku staramy się pomagać tym ludziom w różny sposób. Dostarczamy im odzież i żywność, a także przekonujemy do odwiedzenia ośrodka dla osób bezdomnych. Regularnie kontrolujemy także miejsca, w których przebywają osoby bezdomne upewniając się, że ich życiu i zdrowiu nic nie zagraża – mówi nam spec. Paulina Peciak-Nazarewska ze szczecineckiej Straży Miejskiej. - Tak też jest w przypadku pana Zbyszka, z którym mamy stały kontakt. Jest to skromny człowiek, bardzo życzliwy i serdeczny. Odwiedzamy go, rozmawiamy, proponujemy pomoc i wozimy żywność.

- Kiedy dowiedzieliśmy się, że pan Zbyszek na zimę potrzebuje ciepłą odzież, agregat, akumulator, kołdrę i koce, postanowiliśmy ruszyć z pomocą i zorganizować akcję mającą na celu zbiórkę tych rzeczy. Odzew mieszkańców był błyskawiczny i naprawdę ogromny. To dzięki ich ofiarności i chęci pomocy akcja ta przyniosła niesamowite rezultaty, a to dzięki wszystkim darczyńcom o wielkim sercu. Pan Zbyszek otrzymał buty, odzież termo aktywną, spodnie, swetry, kołdry, koce, środki chemiczne, kurtki, czapki, rękawiczki, szaliki, ciepłą bieliznę i żywność. Otrzymał również tak potrzebny mu agregat. Wkrótce przekażemy mu także nowy akumulator.

Za naszym pośrednictwem szczecineccy funkcjonariusze składają ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy zaangażowali się w tę inicjatywę. Zbiórkę na rzecz pana Zbigniewa wsparli m.in.: Komenda Wojskowa Straży Pożarnej, a w szczególności pan Marek Bogusz, pani Agata Świderska, Edyta Sidorczuk, Justyna Wawrzonkowska-Grygas, Małgorzata Brzezińska, Elżbieta Romanowska, Magdalena Leonowicz, Kamila Urbańska, Anna Sadowska, Anna Ryzwanowicz, Jolanta Schab, Katarzyna Grochala, Karolina Kozłowska, Milena Kucharczyk, Magdalena Pankau, Janina Nasindrowicz oraz cały Team Zumba Renia Szczecinek.

- To nie wszystkie osoby, które pomogły w zbiórce, ponieważ niektórzy przekazywali nam rzeczy anonimowo. Zaledwie trzy  tygodnie wystarczyły, aby zebrać wszystkie najbardziej potrzebne rzeczy. Cieszymy się bardzo, a pan Zbyszek w szczególności. W dzisiejszym świecie nie wszyscy mają równe szanse, dlatego też pomoc jest tak ważna. Pomagając bezinteresownie sprawiamy, że świat, w którym żyjemy jest bardziej ludzki i przyjazny. Dziękujemy wszystkim za okazaną pomoc – dodaje Paulina Peciak-Nazarewska.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Jarosław Dudek