Wypadek, kierujący "na zakazie", amatorzy narkotyków

Miasto z Wizją / 24.08.2016 / Komentarze
Tydzień szczecineckiej Policji

W minionym tygodniu na drogach regionu doszło do jednego wypadku.

- 52-letnia mieszkanka Szczecinka wyjeżdżając samochodem Nissan z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w jadącego prawidłowo motorowerzystę - mówi "Miastu z Wizją" sierż. Ewa Żaglewska, rzecznik prasowy szczecineckiej policji.

- 61-letni mężczyzna doznał złamania kości barku i kości udowej. Został przewieziony do szpitala.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali też 2 nietrzeźwych kierujących. Jadący motorowerem mężczyzna wydmuchał w alkomat 1,5 promila alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Funkcjonariusze zatrzymali też dwóch kierujących posiadających aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych. Również "na zakazie" wpadł rowerzysta, mieszkaniec Szczecinka. Do tego znajdował się pod wpływem alkoholu - dmuchnął w alkomat 1,5 promila.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn posiadających większe ilości środków odurzających w postaci marihuany i amfetaminy.

- Obaj to mieszkańcy gminy Borne Sulinowo - dodaje sierż. E. Żaglewska. - Jeden z nich prowadził nawet niewielką plantację krzaków konopi indyjskiej. Obaj usłyszą zarzuty zagrożone karą pozbawienia wolności do 3 lat.