Wystartowała sala sportowa dla "Adasia"

• Tv
Miasto z Wizją / 17.10.2018 / Komentarze
Daniel Rak: Chcemy tej inwestycji, jest ona konieczna, bo "jedynka" ma olbrzymie tradycje sportowe i co najważniejsze sąsiaduje z obiektami sportowymi OSiR-u i basenem.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adama Mickiewicza jest jedyną placówką szkolną w Szczecinku, której uczniowie korzystają z wiekowej sali gimnastycznej. To obiekt zbudowany pod koniec lat 20. ubiegłego stulecia, wpisany do rejestru zabytków. To się niebawem zmieni, bowiem ratusz właśnie ogłosił przetarg na budowę nowej sali sportowej.

Inwestycja nosi nazwę: "Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szczecinku".

- Ciekawostką jest, że ta "ostatnia" teraz sala sportowa była kiedyś największym krytym obiektem sportowym w Szczecinku. Obecnie sytuacja się odwróciła i sala gimnastyczna u "Adasia" jest ostatnia.  - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- Chcemy tej inwestycji. Jest ona konieczna, bo "jedynka" ma olbrzymie tradycje sportowe i co najważniejsze sąsiaduje z obiektami sportowymi OSiR-u i basenem.

- Właśnie ogłosiliśmy przetarg na budowę sali. Jeżeli chodzi o inwestycje sportowe, po prostu nie zwalniamy tempa. Od kilku tygodni z nowego, pięknego i funkcjonalnego obiektu sportowego mogą się cieszyć uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6. Pragnę podkreślić, że nie jest to inwestycja szyta pod wybory. Ona jest szykowana przez nas od ponad dwóch lat. Teraz przyszła pora na jej realizację.

O budowę nowego obiektu sportowego "u Adasia" od kilku lat zabiegali mieszkańcy Szczecinka - radni Rady Miasta, głównie Jacek Brynkiewicz, nauczyciele i rodzice uczniów Adasia" oraz sama młodzież.

- Na terenie "jedynki" ma powstać docelowo sala sportowa o wymiarach 20 x 40 metrów plus skrajnie, dzięki czemu będzie można w niej rozgrywać m.in. mecze piłki ręcznej na pełnowymiarowym boisku - mówi "Miastu z Wizją" wiceburmistrz Daniel Rak.

- Sala będzie wyposażona także w kompletne zaplecze, m.in. w szatnie, węzły sanitarne, pomieszczenia dla nauczycieli. Nowy obiekt zostanie skomunikowany z obecnie istniejącymi budynkami szkoły. Zakres opracowania obejmuje też adaptację obecnie istniejącej sali gimnastycznej na ciągi komunikacyjne. Wszystko po to by dzieci i młodzież mogły przemieszczać się z obiektu dydaktycznego na salę sportową bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, jak to ma miejsce obecnie.

Jak nam ujawnił D. Rak, inwestycja może kosztować nawet w graniach 8 mln zł. - Będziemy się starali o środki zewnętrzne na jej realizację - kończy nasz rozmówca.

Miasto planuje, że inwestycja zostanie zakończona w 2020 roku.

Budowa sali sportowej przy SP1 to kolejna szkolna inwestycja sportowa w Szczecinku. Kilka tygodni temu dzieci i młodzież Szkoły Podstawowej nr 6 otrzymały do dyspozycji piękną halę sportową z prawdziwego zdarzenia. Z kolei w ubiegłym roku miasto zbudowało krytą bieżnię lekkoatletyczną przy Szkole Podstawowej nr 7. Wyremontowało też zaplecze sanitarne i socjalne tamtejszej hali sportowej.

Jak będzie się prezentować nowy obiekt sportowy przy Palcu Wazów - zobaczycie na filmie.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto wizualizacja - Urząd Miasta Szczecinek