Z rowerem do pociągu za złotówkę

Miasto z Wizją / 16.09.2020 / Komentarze
PKP Intercity przygotowało promocję dla rowerzystów

Z roku na rok turystyka rowerowa cieszy się coraz większą popularnością. Nie ma się zatem co dziwić, że miłośników dłuższych wycieczek jednośladem zachęcają przewoźnicy kolejowi.

Przewóz roweru pociągiem może okazać się dużo lepszym pomysłem niż podobny transport samochodem. Dzięki kolei nie musimy wracać z tego samego miejsca, z którego wyruszyliśmy na wycieczkę rowerową.
Zasady przewozu roweru różnią się w zależności od tego, jaki pociąg wybierzemy. Każdy przewoźnik reguluje to w swoim regulaminie. Również Przewozy Regionalne na Pomorzu Zachodnim.

Właśnie w pociągach PR kursujących ze Szczecinka do: Koszalina, Kołobrzegu, Chojnic, Piły, Czaplinka, Złocieńca czy Szczecina najczęściej spotkamy rowerzystów. Ale uwaga! Regionalne składy nie mają rezerwacji miejsc do siedzenia. Tym samym miejsca na rower też nie zarezerwujemy.

Miłą niespodziankę dla miłośników turystyki rowerowej przygotowało PKP Intercity. Z okazji Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września) przewoźnik na torach wprowadził promocję pn. "Rower za złotówkę". Dzięki niej przewieziesz rower płacąc jedynie 1 zł (promocja obowiązuje w wyznaczonych pociągach wszystkich kategorii w połączeniach krajowych a atrakcyjne cenowo bilety na przewóz roweru najlepiej kupić przez internet lub w kasie biletowej (w miarę dostępności miejsc).

Przed planowaniem podróży warto sprawdzić, czy w danym pociągu zostały wyznaczone miejsca do przewozu rowerów. Informacje o zestawieniu składów można znaleźć na stronie www.intercity.pl