Z termowizyjną kamerą nad budową obwodnicy

• Tv
Miasto z Wizją / 29.04.2019 / Komentarze
Urządzenie zarejestrowało moment tuż po wylaniu rozgrzanej warstwy asfaltu

Jak informowaliśmy na naszych łamach kilka dni temu, funkcjonariusze szczecineckiej Straży Miejskiej czynnie włączyli się do działań prewencyjnych, mających na celu szybkie wykrycie i zlokalizowanie ewentualnego pożaru. To efekt fali pożarów, jaka w ostatnim czasie nawiedzała nasz powiat. Płonęły głównie nieużytki, łąki i lasy. Pełne ręce pracy mieli nasi strażacy, próbując zapanować nad szalejącym żywiołem.

Strażnicy miejscy przyłączyli się do działań mających na celu walkę z pożarami. W tym celu wykorzystują drona, monitorując okoliczne tereny. Urządzenie to jest niezwykle pomocne w lokalizowaniu i wczesnych wykrywaniu pożarów. Dodatkowym „atutem” drona jest możliwość obserwowania okolicy również w podglądzie termowizyjnym. Pozwala on na wychwycenie obszarów, na którym temperatura znacznie przewyższa tę panującą w otoczeniu.

Podczas jednego z takich lotów zamontowana na dronie kamera termowizyjna uchwyciła inne, interesujące „zjawisko”. Mianowicie na obrazie przekazanym z kamery możemy obejrzeć prace realizowane na budowie obwodnicy Szczecinka w ciągu drogi ekspresowej S11. Kamera uchwyciła bowiem moment tuż po wylaniu na drogę świeżej, jeszcze rozgrzanej warstwy asfaltu. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego materiału wideo ze wspomnianego lotu.

Tekst: Marzena Góra

Wideo: Straż Miejska w Szczecinku