Z turystami na pożegnanie wakacji

Miasto z Wizją / 25.08.2020 / Komentarze
"Wiarusy" zapraszają na rajd szlakiem "Dolina Nizicy"

Letni czas biegnie nieubłaganie. Nie tak dawno witaliśmy wakacje, już za kilkanaście dni zabrzmi pierwszy dzwonek szkolny. Wakacje 2020 pożegnają też turyści z Wojskowego Koła PTTK „Wiarusy”. Rajd rowerowy nosi nazwę „Na pożegnanie wakacji” i odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia.

Cele rajdu są jasne - poznanie fragmentu szlaku rowerowego "Dolina Nizicy" i jej wartości krajoznawczych oraz gmin Szczecinek i Borne Sulinowo.

Turyści na rowerach pojadą ze Szczecinka przez Trzesiekę, Dębowo, Mosinę, Kucharowo, Grabno, Gzywnik, Jelenino i dalej przez Rezerwat Dęby Wilczkowski i Świątki do Szczecinka. Metą rajdu (około godz. 15) będzie teren rekreacyjny przy Wieży Bismarcka. Długość trasy - około30 km.

Zbiórkę turystów zaplanowano na godz. 10 na pętli autobusowej (Os. Zachód). Wpisowe na rajd 5 zł. W ramach wpisowego organizator zapewnia: ulotkę promującą turystyczne szlaki rowerowe, upominek od ZORD Koszalin, upominki rzeczowe za zajecie czołowych miejsc w konkursie rekreacyjnym. UWAGA! Wyżywienie we własnym zakresie.

Zapisy na rajd przyjmuje sekretariat „Wiarusów” przy Wojskowej Komendzie Uzupełnień (ul. Kościuszki) - tel. 94 37 25 111, 661 123 919 oraz Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Bohaterów Warszawy - do soboty 29 sierpnia włącznie.