Z widokiem na jezioro i garażami pod ziemią

Miasto z Wizją / 10.03.2016 / Komentarze
Firma z Chojnic buduje na "Generalskim"

Przy zbiegu ulic: Karlińskiej i Kościuszki, w samym rogu osiedla Generalskiego, powstaje trzykondygnacyjny apartamentowiec. Inwestorem jest firma Urbaniak z Chojnic. Ta sama, która odrestaurowała, przebudowała i zaadoptowała na mieszkania wiekowy koszarowiec stojący przy ul. Polnej.

- Budowę domu planujemy zakończyć jeszcze w tym roku - mówi "Miastu z Wizją" Józef Urbaniak, szef chojnickiej firmy.

- W apartamentowcu położonym w niezwykle malowniczym miejscu Szczecinka będzie 15 mieszkań o powierzchni od 50 m2 do 90 m2. Po pewnych problemach i protestach sąsiadujących z przyszłym budynkiem właścicieli jednorodzinnych posesji zdecydowaliśmy o budowie podziemnych garaży. Wszystko po to, by ruch samochodów w tym miejscu był jak najmniej uciążliwy.

Jak powiedział nam prezes Urbaniak, w sąsiedztwie domu powstanie pełna infrastruktura, zaplecze dla mieszkańców, włączeni z placem zabaw dla dzieci.

- Przeprowadzimy też nasadzenia zieleni - dodaje nasz rozmówca. - Dmuchamy i chuchamy na drzewa, które rosną w sąsiedztwie placu budowy. Zapewniam, że im nic się nie stanie, przeżyją i przez wiele lat będą cieszyły oczy nie tylko mieszkańców naszego apartamentowca.

Jak dodał nasz rozmówca, niemal wszystkie niezbudowane jeszcze mieszkania mają już swoich właścicieli.

- Do zbycia postało nam zaledwie kilka lokali. Ale te pewnie też niebawem pójdą "od ręki" - zapewnia J. Urbaniak.

Tekst i foto (galeria): Sławomir Włodarczyk

Wizualizacje: Firma Urbaniak Chojnice