Za nami jedna z największych tegorocznych imprez. Jak wypadła?

Miasto z Wizją / 21.07.2016 / Komentarze
Burmistrz: Art Piknik był dobrze przygotowany, natomiast z całą pewnością "zderzyliśmy" się z Woodstockiem

Za nami weekend pełen muzycznych atrakcji i rozmaitych artystycznych doznań. W dniach 15-17 lipca nad Trzesieckiem trwała IV edycja Szczecineckiego Art Pikniku. Organizatorzy kolejny raz przygotowali wypełniony po brzegi harmonogram tej trzydniowej imprezy, dzięki czemu każdy z mieszkańców mógł znaleźć spośród licznych propozycji coś dla siebie. A wybierać rzeczywiście było w czym – koncerty gwiazd i lokalnych artystów, wystawy malarstwa i fotografii, teatry uliczne, zajęcia dla dzieci, jarmark z produktami okolicznych wytwórców. Jednym słowem – działo się. Jednak podczas tegorocznej odsłony tej cyklicznej imprezy frekwencja była nieco niższa, niż chociażby w roku ubiegłym.

- Muszę przyznać uczciwie, że myślałem, że zainteresowanie będzie większe, niż było – mówi nam burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. – Myślę, że tegoroczny Art Piknik był dobrze przygotowany, natomiast z całą pewnością "zderzyliśmy" się z Woodstockiem. Część, szczególnie młodych ludzi wyjechała na imprezę Owsiaka i w związku z tym nie było w Szczecinku tak dużo osób zainteresowanych Art Piknikiem, jak moglibyśmy się spodziewać. Będziemy musieli to przemyśleć w przyszłości, aby uniknąć tego typu kolizji. Sama impreza natomiast moim zdaniem była dobrze przygotowana.

- Jest to propozycja, która jak gdyby dywersyfikuje nasze myślenie o kulturze. Mamy w Szczecinku różne imprezy masowe, powiedziałbym ludyczne, które adresowane są do nieco mniej wybrednej publiczności lubiącej dosyć prostą muzykę wpadającą w ucho. Ale musimy myśleć też o tych, którzy mają bardziej wysublimowany gusty i dla nich właśnie jest Art Piknik.

Przypomnijmy. W miniony piątek gwiazda wieczoru było trio Waglewski Fisz Emade, z kolei dzień później sceną zawładnęła Art Piknik Orkiestra oraz Urszula Dudziak. Przed mieszkańcami wystąpiło także wielu innych artystów, m.in. James Button Band, Przed Wschodem Słońca, Daniel Kulczyński, Małpoludy, Paul Borowski, Paraluzja, Hedonika, Jazz Riders i Banned Sauce. Szersze podsumowanie tej trzydniowej imprezy przez burmistrza Szczecinka w naszym dzisiejszym (20.07) programie samorządowym.

Tekst, foto: Marzena Góra