Za wodę i ścieki zapłacimy mniej

Miasto z Wizją / 02.04.2016 / Komentarze
Nowa taryfa zacznie obowiązywać w niedzielę 1 maja

Od 1 maja br. zacznie obowiązywać w Szczecinku nowa taryfa za pobór wody i odprowadzenie ścieków. Podwyżki nie będzie, zapłacimy mniej!

Zanim kalkulacja cen wody i ścieków została przekazana do zaopiniowania przez Radę Miasta, to wpierw prezes zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przekazał burmistrzowi sposób wyliczenia tych cen i kalkulację na najbliższy rok.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Szczecineccy wodociągowcy nową cenę 1 m3 wody dla gospodarstw domowych skalkulowali na poziomie 3,32 zł brutto. To o 2 grosze mniej niż w obecnie obowiązującej taryfie. Z kolei cenę 1 m3 ścieków PWiK oszacowało na 8,23 zł brutto - o 12 groszy mniej niż obecnie.

Łączna cena wody i ścieków planowana w nowym roku taryfowym wynosić będzie11,55 zł, a zatem w stosunku do ceny obowiązującej - 11,69 zł - nastąpi spadek o 14 groszy.

Analogicznie sytuacja przedstawia się w przypadku tzw. opłaty abonamentowej. Dla najliczniejszej grupy odbiorców, tj. takich, z którymi PWiK rozlicza się indywidualnie na podstawie wodomierza głównego, proponowana opłata brutto wynosi łącznie 6,09 zł przy obecnie obowiązującej kwocie 6,26 zł.

Nowe ceny i stawki opłat określane przez szczecineckich wodociągowców obowiązywać będą od 1 maja 2016 roku do 30 kwietnia 2017 roku. Wyliczane są one w oparciu o dość restrykcyjne przepisy ustawy w zakresie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, a także rozporządzenia ministra budownictwa w sprawie określania taryf oraz warunków ich rozliczeń.