Zabawa w parku linowym latem 2017 roku

Miasto z Wizją / 08.11.2016 / Komentarze
Wiosną ruszą roboty przy budowie wiszącej inwestycji

O tym, że w Szczecinku powstanie park linowy, pisaliśmy 9 sierpnia br. w artykule:

O tej niezwykle atrakcyjnej, wykorzystującej walory Szczecinka malowniczo położonego nad jeziorem Trzesiecko oraz oczekiwanej nie tylko przez dzieci i młodzież, inwestycji, zdecydowali na sierpniowej sesji radni Rady Miasta.

Jak sytuacja wygląda na dziś?

- Park linowy jest inwestycją prywatną. By powstał i funkcjonował, myśmy podpisali z inwestorem umowę dzierżawy 1 ha gruntu Lasu Miejskiego koło osiedla Zachód - mówi "Miastu z Wizją" burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. - To pierwszy krok ku rozpoczęciu inwestycji. Według mojej wiedzy roboty przy parku linowym powinny ruszyć wiosną, tak byśmy mogli korzystać z jego uciech już w przyszłoroczne lato.

Przypomnijmy: Podczas sierpniowej sesji Rady Miasta, radni dali zgodę na wydzierżawienie do końca 2027 roku nieruchomości miejskiej o pow. blisko 1 ha, zlokalizowanej w parku pomiędzy Hotelem "Viki", wybiegiem dla psów, ulicą Kościuszki a brzegiem naszego akwenu. Teren wydzierżawiła spółka "Instalacje Sportowo-Rekreacyjne M. Hanusiak S. Urbańczyk S.C." z siedzibą w Szczecinie.

Spółka zbudowała i prowadzi podobne parki linowe, m.in. w Szczecinie oraz Czaplinku

Rada zastrzegła w uchwale, że koszty związane z utrzymaniem i pielęgnacją zieleni poniesie dzierżawca terenu, a montaż elementów parku linowego zostanie wykonany tak, aby nie uszkodzić drzew.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto główne: parklinowy.pl