Zabytkowa wieża ma nowego właściciela

Miasto z Wizją / 26.01.2016 / Komentarze
Transakcja przy torach

Pochodząca z końca XIX stulecia wieża ciśnień stojąca przy torach pomiędzy dworcem PKP a Kronospanem w ubiegłym roku trafiła do sprzedaży. Pierwotnie miał być to przetarg - cenę wyjściową "wieżowej posesji" ustalono na 130 tys. zł, później na 70 tys. zł. Ostatecznie działkę z wieżą kupił szczecinecki Kronospan.

- Transakcję sfinalizowaliśmy w trybie bezprzetargowym. Nie mogę ujawnić jej ceny, obowiązuje nas tajemnica handlowa - podkreśla w rozmowie z „Miastem z Wizją” Jarosław Santorek z Wydziału Sprzedaży PKP w Szczecinie, Oddział w Koszalinie.

Tym samym Kronospan stał się właścicielem nie tylko wiekowej budowli o pow. 49m2, ale też gruntu o pow. 1085 m2, budynku gospodarczego o pow. 72 m2 oraz kompleksu podziemnych zbiorników na paliwo o łącznej pojemności ponad 500 m3.

Na co może liczyć nowy właściciel? Na pewno na „towarzystwo”, a co za tym idzie - nadzór Miejskiego Konserwatora Zabytków. Kolejowa wieża czeka na wpis do Rejestru Zabytków Województwa Zachodniopomorskiego.