Zaginął dom - Glutek

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 19.08.2018 / Komentarze
Danuta Kadela: Odnajdzie się w każdym domu. Zgadza się z psami i suczkami

Decyzja o przygarnięciu pod swój dach czworonoga może być podjęta w kilka minut lub przez wiele tygodni analizowana pod każdym kątem. Niezależnie od tego, jak długo zajęło nam postanowienie o tym, aby dać dom i otoczyć opieką zwierzaka, warto poświecić jeszcze chwilę i zastanowić się, gdzie skierować swoje kroki szukając swojego wymarzonego pupila.

Zanim podejmiemy decyzję o kupnie psa lub kota, zdecydowanie warto najpierw odwiedzić szczecineckie schronisko i rozważyć adopcję jednego z podopiecznych placówki. Tu, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt na nowy dom czeka kilkadziesiąt zwierzaków, które codziennie z nadzieją wypatrują „swojego” człowieka. Na swój nowy, odpowiedzialny dom czeka również Glutek.

- Glutek jest psem sięgającym do pół łydki. Początkowo cały czas rozpaczał za dawnym domem. Dobre, psie towarzystwo trochę tę tęsknotę ukoiło. Łakomy, co widać na pierwszy rzut oka – mówi Danuta Kadela, szefowa schroniska PGK. - Czasem się jeszcze „zawiesza”. Wszystkie psy biegają razem, a on powoli dołącza do sfory z oddali. Taki spokojny, mały facecik. Odnajdzie się w każdym domu. Zgadza się z psami i suczkami.

Każdy, kto byłby zainteresowany adopcją zwierzaka ze szczecineckiego schroniska, może odwiedzić placówkę w godzinach jej otwarcia, czyli w każdy dzień roboczy od godz. 10.00 do 15.00. Na nowy dom czekają tu zarówno psy, jak i koty.

Tekst: Marzena Góra

Foto: Schronisko w Szczecinku