Zagłosuj w „Społeczniku”

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 30.11.2019 / Komentarze
Do Szczecinka może trafić 50 tys. złotych na realizację oddolnych inicjatyw

Właśnie rozpoczęło się kolejne głosowanie w ramach „Programu Społecznik”, dzięki któremu organizacje i społeczności lokalne mogą ubiegać się o dotacje w wysokości 10 tys. zł na realizację poszczególnych zadań. Z terenu naszego miasta i powiatu zgłoszonych zostało pięć kolejnych projektów. Tym samym do Szczecinka trafić może łącznie 50 tys. złotych na realizację oddolnych inicjatyw. Jednak aby tak się stało potrzebne jest wsparcie mieszkańców. To bowiem właśnie głosy internautów zadecydują, które z przedsięwzięć otrzyma finansową pomoc.

 „Program Społecznik” realizowany jest przez Koszalińską Agencję Rozwoju Regionalnego, natomiast środki na jego realizację pochodzą z budżetu woj. zachodniopomorskiego. Program ten podczas każdej edycji jest mocno wspierany przez marszałka Olgierda Geblewicza.

Tym razem z terenu Szczecinka i powiatu zostały zgłoszone inicjatywy:

GraffitiJam - to projekt, który udowadnia, że młodzi ludzie potrafią zaangażować się społecznie, rozwijać swoje pasje i umiejętności w poszanowaniu zasad estetyki i bezpieczeństwa. W ramach projektu chcemy zakupić i zamontować stację naprawczą przy skateplazie, przeprowadzić warsztaty graffiti i wzbogacić wizerunek miejsca, miasta, regionu, nauczyć młodych sztuki wyrażania siebie i zasad dbania o dobro wspólne. Połączenie aktywności fizycznej i artystycznej

Rybna Fiesta - dzisiaj ryby mają głos! Wielowymiarowa impreza promująca to co najlepsze na Pojezierzu Drawskim - wodę i ryby! Lokalne potrawy, warsztaty kulinarne, gry i zabawy kształtujące zachowania proekologiczne u dzieci, młodzieży i osób dorosłych, eko rejsy po jeziorze Trzesiecko, stoiska handlowe, konkursy, muzyka i niesamowita atmosfera tego wydarzenia, to tylko kilka powodów aby podczas Fiesty być z nami!

Dzieciństwo na placu zabaw - Inicjatywa wpierająca rozwój emocjonalny, społeczny i ruchowy dzieci z rodzinnego domu dziecka oraz społeczności z terenu Powiatu Szczecineckiego. Utworzenie dwóch placów zabaw w rodzinnych domach dziecka na terenie Powiatu Szczecineckiego.

Air Acrobatics and Fitness Show - turniej akrobatyki dla dzieci i młodzieży promujący aktywny i zdrowy styl życia. W ramach projektu zamierzamy kupić ścieżkę akrobatyczną i wprowadzić na treningi zawodników bezpieczny, zaawansowany technologicznie sprzęt, który pozwoli uatrakcyjnić zajęcia. Zawody będą przestrzenią przyjazną wszystkim uczestnikom, w poszanowaniu dla każdego uczestnika i oprócz rywalizacji fair play mają być świetną zabawą.

XII Szczecinecka Gra Miejska - Od 12 lat Szczecinek, w lipcowy weekend, na powrót staję się Neustettin. Po ulicach chodzą panowie w cylindrach i eleganckie panie w piórach. I bynajmniej nie jest to filmowa scenografia. Miasto staje się planszą do gry. Co roku uczestnicy zmagają się z intrygą kryminalną i poznają ciekawe fakty związane z historii regionu. Pomóż nam uczynić największą i najstarszą grę miejską na Pomorzu jeszcze ciekawszym wydarzeniem i wzbogacić ją o nowe scenografię i atrakcję.

Aby wesprzeć daną inicjatywę należy odwiedzić stronę https://pomorzezachodnie.wybiera.pl/Glosuj oraz oddać swój głos na wybrane przedsięwzięcie. Nieznacznym utrudnieniem podczas głosowania jest brak widoczności miejsca, z którego pochodzą organizacje ubiegające się o dofinansowanie. Wybraną inicjatywę należy wyszukać z listy po nazwie.

Tekst: Marzena Góra

Foto: S. Włodarczyk