Zamiast pociągiem - autobusem ze Szczecinka do Łubowa i z powrotem

Miasto z Wizją / 04.09.2016 / Komentarze
Bez rowerów i wózków - od poniedziałku do czwartku

Od niedzieli 4 września obowiązuje znowelizowany rozkład jazdy pociągów.

Pisaliśmy o tym w artykule:

Na sam początek, pasażerów jednej z najpopularniejszych tras po torach - ze Szczecinka do Szczecina i z powrotem, czeka niemiła niespodzianka.

Otóż w związku z remontem torów na szlaku Szczecinek - Łubowo Przewozy Regionalne wprowadziły zastępczą komunikację autobusową. "Torowo - kołowy" rozkład jazdy obowiązywać będzie od poniedziałku 5 września do czwartku 8 września włącznie. Dotyczy wszystkich skaldów jadących do stolicy województwa i z powrotem.

Autobusy wyjeżdżać będą spod szczecineckiego dworca PKP w godzinach odjazdów pociągów: 4.21, 6.07, 9.20, 15.37 i 18.34. Wracając ze Szczecina do Szczecinka na autobus przesiądziemy się na stacji kolejowej PKP Łubowo o godz.: 5.55, 14.38, 16.52, 19.36 i 21.53. Autobusy kursować będą drogą krajową nr 20 - z przystanku i na przystanek PKS przy dworcu kolejowym PKP.

Jak zapowiedział przewoźnik, na odcinku obsługiwanym przez zastępczą Komunikację Autobusową brak jest możliwości przewozu wózków i rowerów.