Zamkową galerię ozdobią obrazy Piotra Jakubczaka

Miasto z Wizją / 19.09.2017 / Komentarze
Szczecinecka Galeria Sztuki zainauguruje nowy sezon wystawienniczy

W wakacyjne miesiące „oddech” złapała także szczecinecka Galeria Sztuki Zamek. Teraz jednak, jak co roku o tej porze, przyszedł czas na zainaugurowanie nowego sezonu wystawienniczego. Tym samym już wkrótce na ścianach galerii zawisną dzieła kolejnego polskiego artysty. 22 września odbędzie się wernisaż prac Piotra Jakubczaka.

Malarz urodził się w 1968 roku w Hrubieszowie. Ukończył PLSP w Zamościu. 1991-93 butafor scenografii teatralnej w Teatrze Ludowym oraz w Teatrze STU w Krakowie.1993-97 ASP w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowniach prof.Leszka Misiaka i prof.Zbigniewa Kuntza. 1995-97 dyrektor BWA - GALERII MIEJSKIEJ w Tarnowie. 1997-2007 mieszka i tworzy we Francji i w Brukseli biorąc udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. w Nicei, Montpelier czy Narbonne. Na międzynarodowym salonie malarskim KLUBU ARTYSTYCZNEGO C.I.B.A w Nicei zdobywa nagrodę "Najlepszy z najlepszych". W chwili obecnej mieszka i tworzy w Polsce. Prace znajdują się w wielu prywatnych kolekcjach w kraju jak i zagranicą m.in. w Watykanie, Japonii oraz USA.

Teraz jego dzieła będziemy mogli obejrzeć także w Szczecinku, a prace artysty przez ponad miesiąc zdobić będą ściany zamkowej galerii. Wernisaż wystawy malarstwa Piotra Jakubczaka rozpocznie się o godz. 18.00. Jego obrazy będziemy mogli oglądać do końca października.

Tekst: Marzena Góra