Zamkową galerię ozdobią prace Stanisława Baja

Miasto z Wizją / 06.11.2017 / Komentarze
Jego prace mogliśmy oglądać m.in. w Niemczech, Rosji, Kanadzie czy w Grecji

Zamkowa galeria sztuki wkrótce ponownie zapełni się wyjątkowymi dziełami. Tym razem będą to prace znanego malarza - profesora Stanisława Baja. Jego twórczość ukierunkowana została na dwukierunkowo. Zarówno skupia się on na otaczających pejzażach, jak i równie chętnie wyczarowuje na płótnie portrety.

Artysta z wyróżnieniem ukończył warszawską Akademię Sztuk Pięknych, gdzie doskonali swój talent w pracowni profesora Ludwika Maciąga. Prowadził także pracownię rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie oraz w Europejskiej Akademii Sztuk. W latach 1975-2008 zrealizował ponad pięćdziesiąt wystaw indywidualnych w kraju oraz za granicą. Jego prace mogliśmy oglądać m.in. w Niemczech, Rosji, Kanadzie czy w Grecji. To także uczestnik ponad stu wystaw zbiorowych. Jego prace obecnie znajdują się  w zbiorach polskich muzeów oraz w prywatnych kolekcjach krajowych i międzynarodowych.

Teraz jego dzieła będziemy mogli obejrzeć także w Szczecinku, a prace artysty przez miesiąc zdobić będą ściany Galerii Sztuki Zamek. Wernisaż wystawy malarstwa Stanisława Baja odbędzie się w piątek 10 listopada o godz. 18.00.

Tekst: Marzena Góra