Zapraszamy do kina

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 16.11.2019 / Komentarze
"Wojna o prąd", "Boże ciało", "Łowca Androidów" i "Czarownica 2"

"Czarownica 2"
Akcja filmu rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach "Czarownicy" Już wiemy co utwardziło serce słynnej negatywnej bohaterki Disneya i sprawiło, że rzuciła przekleństwo na maleńką księżniczkę Aurorę. Tym razem zagłębimy się w relacje między Diaboliną i Aurorą, które będą zawierać nowe sojusze oraz staną w obliczu silnych przeciwników w walce o ocalenie wrzosowisk oraz żyjących na nich magicznych stworzeń.
Godziny emisji:
14 listopada - godz. 15:45 (2D dubbing), 18:00 (2D napisy)
15 listopada - godz. 15:45 (2D dubbing)
16 listopada - godz. 15:00 (2D dubbing)
17 listopada - godz. 14:45 (2D dubbing)
19 listopada - godz. 15:45 (2D dubbing)
20 listopada - godz. 16:00 (2D dubbing)
21 listopada - godz. 15:45 (2D dubbing)

"Łowca Androidów" SEANS SPECJALNY
Jest to wersja reżyserska, montaż z 2007 roku, tzw. „unicorn version”, bez voice overu Ricka Decarda.Oryginalny  ŁOWCA ANDROIDÓW  Ridleya Scotta z 1982 roku. Akcja filmu rozgrywa się bowiem... w listopadzie 2019 roku.  Co więcej- chcemy, by powróciło na ekrany kin w czasie, o którym opowiada.Oglądanie postapokaliptycznej wizji teraźniejszości, jaką miał Scott 37 lat temu, to prawdziwa uczta. Pytania o istotę człowieczeństwa, jakie zadaje ten film, są obecnie chyba jeszcze bardziej aktualne niż w czasie jego premiery.
Godziny emisji:
16 listopada - godz.19:30

"Wojna o prąd"
Porywająca, nakręcona z epickim rozmachem historia wyścigu dwóch wielkich umysłów, Thomasa Edisona (w tej roli Benedict Cumberbatch, pamiętny Sherlock i Doktor Strange) oraz Nikoli Tesli (granego przez Nicholasa Houlta znanego m.in. z "X-Men: Apocalypse”). Film ukazuje kulisy morderczej rywalizacji Edisona i Tesli o to, który system elektryczny zrewolucjonizuje nie tylko współczesny obu wynalazcom świat, ale cały następny wiek.
Godziny emisji:
15 listopada - godz. 18:00
17 listopada - godz. 17:00
19 listopada - godz. 18:00
21 listopada - godz. 18:00

"Boże ciało"
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...
Godziny emisji:
15 listopada - godz. 20:00
16 listopada - godz. 17:15
17 listopada - godz. 19:00
19 listopada - godz. 20:00
21 listopada - godz. 20:00