Zaproszenie na miejskie obchody Powstania Warszawskiego

Miasto z Wizją / 27.07.2015 / Komentarze
Tradycyjnie już 1 sierpnia o godzinie 17:00 w całej Polsce zawyją syreny alarmowe. Tego dnia zostaną również wywieszone flagi narodowe na wszystkich urzędach i budynkach administracji publicznej.
Nasze miasto włączyło się do akcji Instytutu Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego, mającej na celu przypomnienie o 71. rocznicy wybuchu tego wydarzenia.

Dlatego też kiedy punktualnie o godzinie 17:00 usłyszymy przeciągły ryk syren, zatrzymajmy się na minutę i uczcijmy chwilą ciszy tych, którzy walczyli i zginęli za wolną Polskę.

Organizatorzy akcji apelują także o zatrzymanie na minutę ruchu ulicznego.

Wszystkich mieszkańców Szczecinka, którzy chcieliby w tym dniu upamiętnić powstańczy zryw, zapraszamy na miejskie obchody 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się 1 sierpnia o godzinie 17:00 na cmentarzu komunalnym w Szczecinku.