Zauważ człowieka! Betlejemskie Światło Pokoju już w ratuszu

Miasto z Wizją / 17.12.2015 / Komentarze
Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do szczecineckiego ratusza

To oczywiście zasługa naszych harcerzy, którzy w asyście nowego komendanta Hufca ZHP - hm. Roberta Jaska,  tradycyjnie przekazali symboliczny płomyk Burmistrzowi Szczecinka Jerzemu Hardie-Douglasowi.

Akcja Betlejemskie światło Pokoju zapoczątkowana została w 1986 roku przez Austriackie Radio i Telewizję w Linzu. Światło najpierw przewożone jest z Betlejem do Wiednia, z którego trafia później do skautów z sąsiednich państw europejskich.

Od 1991 roku akcja organizowana jest w naszym kraju i jak widać na stałe wpisała się w kalendarz działań ZHP. Polscy harcerze odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich na Łysej Polanie w Tatrach. Następnie, po uroczystej mszy świętej odprawianej w Kaplicy Betlejemskiego Światła Pokoju, która znajduje się na terenie Schroniska Górskiego ZHP "Głodówka".

Światło trafia do wszystkich chorągwi, hufców i drużyn. Stamtąd zaś wędruje po całym kraju, trafiając niemal wszędzie. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy przyjmowane jest między innymi przez Prymasa Polski, Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów oraz Marszałka Sejmu i Senatu.

W Szczecinku tradycyjnie dzielimy się nim w Biurze Obsługi Interesanta.

Zapraszamy!

inf., fot. Tomasz Czuk