Zawody "Szczecinecki Jesiotr 2017"

Miasto z Wizją / 25.10.2017 / Komentarze
Sportowe święto u naszych wędkarzy - pod patronatem burmistrza i gazety "Dzień Dobry Szczecinek"

Zapowiada się niezwykle atrakcyjny finał tegorocznego sezonu wędkarskiego na jeziorze Trzesiecko. Jego zwieńczaniem będzie rywalizacja (w sobotę 28 października) w IX Otwartych Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Parami z Łodzi "Szczecinecki Jesiotr 2017". Zawody rozgrywane będą pod patronatem burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa.

- Oczywiście łowić będziemy na spinning. Początek rywalizacji o godz. 9 na stanicy wędkarskiej - ujawnia w rozmowie z "Miastem z Wizją" Andrzej Pilzek, prezes "Jesiotra".

- Zawody spinningowe „Szczecinecki Jesiotr” mają wieloletnią tradycję, bo odbywają się już od 2008 roku z małą przerwą. W ubiegłym roku zmieniliśmy inwencję zawodów z indywidualnych na parami z łodzi. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze pary. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych wiele wartościowych nagród. Tradycyjnie, bazą wypadową wędkarzy będzie Stanica Wędkarska przy ul. Kilińskiego.

Miło nam donieść, że Gazeta "Dzień Dobry Szczecinek" oraz Portal Informacyjny "Miasto z Wizją" są patronem medialnym "Szczecineckiego Jesiotra 2017".

Zajrzyjmy do regulaminu wędkarskiej rywalizacji. Otóż wędkarzy (zawody rozgrywane będą na tzw. "żywej rybie") obowiązywać będą wymiary ochronne ryb. Organizatorzy zdecydowali, że dla suma będzie to 70 cm, szczupaka i sandacza - 50 cm, a okonia - 18 cm. Zwycięska para zdobędzie mistrzostwo zawodów. Nagrodzone będą trzy pierwsze pary - nagrody w wys. 2 tys. zł, 1,5 tys. zł oraz 1 tys. zł.

Wodowanie łodzi zaplanowano na godz. 7 a o godz. 8.30 odbędzie się odprawa sędziowska wędkarzy biorących udział w zawodach. Zakończenie zawodów o godz. 15, a o godz. 16.30 ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Wędkarze chcący przystąpić do rywalizacji w "Szczecineckim Jesiotrze 2017" muszą wnieść opłatę startową w wys. 100 zł na konto:

Koło PZW „Jesiotr" w Szczecinku

Bank Spółdzielczy w Jastrowiu

Oddz. Szczecinek 62 8935 0009 1300 3259 2000 0010

Organizatorzy przyjmują zgłoszenia do zawodów (również opłatę startową) do czwartku 26 października włącznie pod nr tel. 692 465 287.

Plakat: Koło PZW "Jesiotr"