Zemsta nietoperza, Baron cygański i Wesoła wdówka

  • Tv
  • Aktualności
Miasto z Wizją / 20.07.2021 / Komentarze
Muzyczna uczta w Parku Miejskim. Zaprasza Operetka Wrocławska

To będzie prawdziwa muzyczna uczta. W piątek 23 lipca w Szczecinku koncertować będą artyści Operetki Wrocławskiej z przedstawieniem Gala Wiedeńska. Muzyczną areną będzie Muszla Koncertowa w Parku Miejskim. Początek wydarzenia o godz. 20.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas galowego wieczoru nad Trzesieckiem zabrzmią największe przeboje króla walca - Johanna Straussa, a także innych kompozytorów związanych z muzycznym Wiedniem. Nie zabranie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek "Zemsta nietoperza", "Baron cygański", "Wesoła Wdówka", "Noc w Wenecji". Publiczność usłyszy m.in.:, Arię Barinkaya "Wielka sława to żart", przebojowe "Brunetki, blondynki", czy arie i kuplety kapryśnej Adeli, Duet wszech czasów "Usta milczą dusza śpiewa" czy polki "Grzmoty i błyskawice" i "Tritsch -Tratsch" w zabawnej choreografii baletu. Koncert programowo nawiązywał będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu.

Wykonawcy: Liza Wesołowska - sopran Tomasz Maleszewski - tenor Tancerze Baletu Teatru Scena Kamienica we Wrocławiu Ivan Zhukov - fortepian Maciej Michałkowski – prowadzenie.

Wydarzenie jest realizowane w ramach projektu Operetkowe Pomorze Zachodnie. To nowa inicjatywa kulturalna Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, odbywająca się w malowniczych plenerach Województwa Zachodniopomorskiego. Jego założeniem jest zaprezentowanie najważniejszych dzieł operetkowych polskich, węgierskich, niemieckich, francuskich i wiedeńskich twórców tego gatunku muzycznego, ukazanie przekroju utworów, które powstawały w największym operetkowym rozkwicie na przełomie XIX i XX wieku. W ramach Festiwalu zaplanowano trzy wyjątkowe wydarzenia, które odbędą się w Szczecinku, Świdwinie oraz Stargardzie. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Tekst (opracowanie) i foto: Sławomir Włodarczyk