Zielone światło dla budowy Centrum Praktyk Zawodowych

Miasto z Wizją / 05.02.2016 / Komentarze
Projekt za 120 tys. zł brutto

Zarząd powiatu szczecineckiego wyraził zgodę na zatwierdzenie najkorzystniejszej oferty w ramach procedury prowadzonych zapytań ofertowych na wykonanie pełno branżowej dokumentacji projektowej Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych przy Zespole Szkół Technicznych przy ul. Koszalińskiej.

- W skład dokumentacji wchodzić będą projekty branżowe oraz projekt budowlany - mówi "Miastu z Wizją" Jakub Hardie-Douglas, członek zarządu powiatu.

- W postępowaniu brało udział 3 oferentów a najkorzystniejszą okazała się oferta złożona przez Biuro Projektów i Obsługi Inwestycji Piotr Synowiec ze Szczecinka. Opiewa ona na kwotę 120 tys. zł brutto. Według harmonogramu, dokumentacja ma być przygotowana do końca maja bieżącego roku.​ Przygotowanie dokumentacji technicznej na Centrum Innowacji i Praktyk Zawodowych prz​y Zespole Szkół Technicznych to pierwszy etap przygotowania ambitnej powiatowej inwestycji, jaka ma być realizowana w ramach kontraktu samorządowego.

Jak ujawnił nam nasz rozmówca, z najnowszych informacji na temat kontraktu samorządowego (przystąpił do niego Powiat Szczecinecki, Miasto Szczecinek oraz wszystkie gminy powiatu - dop. red.) ma zostać wynegocjowany z Urzędem Marszałkowskim do końca marca br. i podpisany do końca czerwca 2016 roku.

Kontrakt Samorządowy, w którym bierze udział Starostwo jest jednym z 8 złożonych aplikacji - dodaje Jakub Hardie-Douglas.

Tekst: Sławomir Włodarczyk