Zimowa "Lewizna" w Bornem Sulinowie

  • Aktualności
Miasto z Wizją / 14.01.2022 / Komentarze
Spotkanie miłośników militariów w lutym

W dniach 4-6 luty odbędzie się w Bornem spotkanie miłośników militariów pn. "II Lewizna". Uczestnicy "zaparkują" w pobliżu Muzeum Militarnej Historii Bornego Sulinowa.

Jak poinformowali organizatorzy, na terenie "Lewizny II" będzie część wydzielona dla osób, które parkują i śpią w swoich pojazdach. Teren zostanie oświetlony. Będzie też parking wypadowy na autodrom.

- W siedzibie muzeum dla przybyłych swoimi pojazdami, można będzie zaopatrzyć się w wodę, naładować telefony, naładować akumulator, w razie awarii udostępnimy narzędzia itp. Przy placu będzie postawiony kontener na śmieci. Przygotowane będzie miejsce na ognisko, przy którym spotykamy się wieczorem, aby wymienić się newsami i doświadczeniami z militarnymi przyjaciółmi - informują organizatorzy.  

- W sobotę (5.02) około godz. 11 robimy wyjazd (około 4 godzin) w ciekawe miejsca wokół Bornego Sulinowa. Wieczorem zorganizujemy muzykę abyśmy mogli rozgrzać trochę zimowe buty (w zależności ile będzie osób zrobimy to pod zadaszeniem na terenie muzeum lub jeśli będzie za mało miejsca zrobimy potańcówkę na hali wśród czołgów)

Na okoliczność przybycia militarnej braci zostanie wydana BLACHA upamiętniająca to spotkanie w limitowanej edycji około 200 sztuk, którą będzie można kupić w sklepiku na terenie muzeum. Naklejki na szybę samochodu będą rozdawane wszystkim uczestnikom bezpłatnie.

Jako Muzeum będziemy chcieli Wam zrobić niesamowity pokaz naszego najnowszego pojazdu gąsienicowego BLG-67.

Pamiętajcie, aby jak na brać militarną przystało, zachowywać się godnie jak w latach ubiegłych.

Czołgowisko / Tankodrom będzie dla wszystkich ogólnodostępny.

Na spotkanie przyjeżdża ekipa Terenwizja z Patryk Piątek i Paweł Gołąb na czele, więc jeśli ktoś posiada pojazd którego jeszcze nie było na ich kanale to chłopaki z chęcią nakręcą z Wami materiał.

Grupy obozujące wokół warto, aby zamówiły: Toaletę typu Toi Toi 603550517. Drewno na ognisko z dowozem 693334816

Jeśli ktoś nie lubi gotować to na czas Waszego przyjazdu, będzie czynna restauracja Leśna Pustać, która znajduje się w sąsiedztwie Waszego spotkania.

Pamiętajcie, że każdy jest sam sobie Panem tego spotkania i dbajmy o porządek.

Jeśli ktoś nie śpi w swoim pojeździe na obozie to radzimy robić szybko rezerwacje w pensjonatach, bo najbliższe lokalizacje już zajęte:

- Pensjonat Jomir 510282519

- Noclegi u Henia 698754555 - ostatnie miejsca

- Galeria PRL 606271886 - ostatnie 8 miejsc

- Noclegi Marusia 733645433 - ostatnie 10 miejsc

- U Jadzi 602224681

- Marina 602624237

- Gościniec ROSSIJA - BRAK MIEJSC

- Pensjonat ANI - BRAK MIEJSC

- Leśna Pustać - BRAK MIEJSC

Miejsce spotkania:

https://maps.app.goo.gl/EZijVbQLHtXTooXJ9

Opracowanie i foto: Sławomir Włodarczyk