Zimowy sezon upłynie pod znakiem kabaretów i teatrów

• Tv
Miasto z Wizją / 07.01.2020 / Komentarze
W najbliższych miesiącach czeka nas mnóstwo atrakcji i rozrywki na najwyższym poziomie

Mieszkańcy, którzy regularnie i chętnie uczestniczą w rozmaitych wydarzeniach kulturalnych odbywających się w Szczecinku z pewnością nie będą zawiedzeni propozycjami, jakie SAPiK przygotował dla nich w sezonie zima-wiosna 2020. Najbliższe miesiące upłyną nam głównie pod znakiem spektakli teatralnych oraz wydarzeń kabaretowych, które gościć będą w szczecineckim kinie Wolność. Które przyszłoroczne daty już dziś warto zaznaczyć w swoich kalendarzach na czerwono?

9 stycznia odbędzie się Stand-Up, w trakcie którego na szczecineckiej scenie wystąpi jeden z czołowych polskich stand-uperów Błażej Krajewski. Przyjedzie on do nas z programem pt. „Komedia pomyłek” i bez wątpienia u nie jednego widza wywoła łzy – oczywiście ze śmiechu.

Kilka tygodni później będziemy mieli kolejną okazję do tego, aby śmiać się do łez. 24 stycznia wystąpi przed nami Kabaret Skeczów Męczących, czyli pierwsza liga polskiej sceny kabaretowej.

Z kolei 7 lutego będziemy mogli wybrać się na komediowy spektakl teatralny pt. „Kochanie, wróciłem”. Występują w nim m.in. Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Katarzyna Zielińska, Grzegorz Pawlak, Bartosz Obuchowicz czy Marcin Troński, czyli cała plejada polskich aktorów teatralnych i serialowych.

Jednym z ważniejszych wydarzeń przyszłorocznego sezonu, jeśli chodzi o widowiska teatralne, będzie z pewnością spektakl Teatru Imka, którego dyrektorem jest Tomasz Karolak. W Szczecinku zobaczymy spektakl „To tylko seks” – jest to monodram, w którym główną rolę gra z Olga Bołądź.

28 lutego czeka nas także spektakl komediowy pt. „Telewizja kłamie”, w którym zobaczymy m.in. Tamarę Arciuch, Batłomieja Kasprzykowskiego, Bartosza Opanię i Adama Fidusiewicza.

1 marca będziemy mogli natomiast wybrać się na spektakl „Szalone nożyczki”. Akcja toczy się w salonie fryzjerskim mistrza grzebienia i nożyczek, który wynajmuje zakład od mistrzyni fortepianu Izabeli Richter. Pewnego dnia kobieta zostaje zamordowana w swoim mieszkaniu, znajdującym się tuż nad salonem. W spektaklu występują m.in. Lesław Żurek, Krzysztof Ibisz, Michał Piróg, Joanna Kupińska, Dominika Gwit czy Alan Anders.

Nie lada gratka czeka nas tydzień później - 7 marca. Po raz pierwszy w Szczecinku będziemy mogli obejrzeć prawdziwy teatr iluzji. W trakcie przedstawienia „Champions of illusions” publiczności zostanie zaserwowana spora dawka „magii” na najwyższym poziomie. Zobaczymy m.in. znikające przedmioty, lewitujących ludzi i całe spektrum innych sztuczek, które zapewne niejednego widza wprawią w osłupienie.

SAPiK przygotował także propozycję dla wszystkich pań (i nie tylko) z okazji ich święta. W Dniu Kobiet, 8 marca w Szczecinku wystąpi chyba wszystkim dobrze znany kabaret Koń Polski.

Z kolei 22 marca będziemy mogli wybrać się do kina na spektakl „Zdradziłeś mnie kotku”. Jak zapowiadają organizatorzy - to sztuka o klasycznej męskiej zdradzie. A skoro zdrada, to i zemsta. Mnóstwo zabawnych scen, nieporozumień, nieco aluzji do naszej rzeczywistości, a także sporo zwariowanych dialogów i kilka sympatycznych piosenek.

24 kwietnia będzie dobrą okazją do ponownych odwiedzin w szczecineckim kinie. Tego dnia będziemy mieli okazję zobaczyć spektakl pt. „Lista męskich życzeń” – Przezabawną komedię, w której nic nie wydaje się być oczywistym, zaś wszystko jest absolutnie upragnionym.

Tegoroczny kinowy zimowo-wiosenny sezon zakończy się 17 maja. Wtedy też do Szczecinka przyjedzie Kabaret Młodych Panów, aby zaserwować mieszkańcom sporą dawkę dobrego humoru.

Bilety na poszczególne wydarzenia dostępne będą w kasie kina Wolność. O terminach ich sprzedaży będziemy informowali na bieżąco.

Tekst: Marzena Góra