Zmiana na stanowisku prezesa PKS

Miasto z Wizją / 13.06.2018 / Komentarze
Eugeniusz Szymonik podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska ze względów zdrowotnych

W maju minionego roku funkcję nowego prezesa Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej objął Eugeniusz Szymonik, który wcześniej m.in. przez lata zarządzał największą firmą transportową w Polsce - Mobilis Sp. z o.o.  Nowy prezes, po zapoznaniu się z sytuacją przewoźnika, a także przyglądając się dotychczasowej strukturze zatrudnienia oraz usługom świadczonym przez spółkę, zdecydował się podjąć dość odważne decyzje, mające wyciągnąć firmę z finansowego dołka. Przez ostatni rok wprowadził on szereg zmian w firmie, rozwijając m.in. zagraniczny transport towarowy. Po roku sytuacja finansowa PKS-u zaczęła powoli przedstawiać się optymistyczniej, niż przez ostatnie lata.

Nowy prezes spółki będzie miał zatem niełatwe zadanie, aby kontynuować i poszerzać plany rozwojowe firmy. Okazuje się bowiem, że obecny prezes Eugeniusz Szymonik podjął decyzję o ustąpieniu ze stanowiska. Funkcję tę będzie pełnił jedynie do 15 czerwca. Decyzja ta podyktowana jest względami zdrowotnymi. Dotychczasowy prezes otrzymał już także absolutorium od zarządu powiatu, który także zatwierdził roczne sprawozdanie spółki.

Teraz przed zarządem powiatu podjęcie decyzji w sprawie udzielenia rekomendacji następcy, który wkrótce obejmie stanowisko prezesa w spółce PKS. Prawdopodobnie będzie nim Paweł Ludwisiak.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Monitor Rynkowy