Zmiany w budżecie, stypendia i wsparcie dla zabytków

Miasto z Wizją / 24.06.2016 / Komentarze
Rada Miasta na obradach

W poniedziałek 27 czerwca na sesji zbierze się Rada Miasta Szczecinka. W porządku obrad - o ile radni nie zdecydują inaczej - zapisano 21 punktów.

Po załatwieniu spraw regulaminowych, radni podejmą uchwały w sprawie dokonania zmian w tegorocznym budżecie miasta oraz zmiany wieloletniej prognozy finansowej miasta na lata 2016-2025.

W dalszej części obrad rada w formie podjęcia uchwał zdecyduje m.in. o: zwolnieniu z podatku od nieruchomości strzelnic, zasadach udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie, roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków, położonym lub znajdującym się na terenie miasta, przekazaniu przez miasto w drodze darowizny na rzecz Powiatu Szczecineckiego prawa własności nieruchomości oraz o nieodpłatnym nabyciu w trybie komunalizacji nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa.

Radni podejmą również uchwały m.in. w sprawie: zbycia nieruchomości stanowiących własność miasta, zmiany uchwały Nr XXIV/220/2016 Rady Miasta Szczecinek z 16 maja 2016 roku w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Pilska-2”, regulaminu przyznawania stypendiów uczniom i studentom za osiągnięcia w nauce, sporcie i dziedzinach artystycznych oraz ogłoszenia jednolitego tekstu uchwały w sprawie Statutu Miasta Szczecinek.

Sprawozdanie burmistrza, informacja przewodniczącej Rady Miasta oraz wnioski i zapytania radnych zakończą obrady.

Początek sesji o godz. 9.