Znaleźli sobie zabawę, podpalają trzcinę

Miasto z Wizją / 29.01.2017 / Komentarze
Pożary na jeziorze Trzesiecko

To już nie pierwszy raz, gdy jakiś dowcipniś, bądź dowcipnisie urządzają sobie zabawy na zamarzniętym jeziorze Trzesiecko. "Frajda jest znakomita" - płoną trzciny. Ogień bucha w pobliżu bytującego na lodzie ptactwa wodnego!

Wczoraj (poniedziałek 30.01) pożar na jeziorze zauważył nasz Czytelnik. Napisał do redakcji: Dziś po południu około godz. 16 ktoś podpalił trzcinę przy ul. Ordona naprzeciw Zakładu Karnego. Interweniowała Straż Pożarna. Tydzień temu podpalono trzcinę koło wyspy. Gnojki robią robotę za tych, co sprzątają park, bo już dawno powinni skosić.

- Rzeczywiście, wczoraj podejmowaliśmy interwencję przy ul. Ordona - mówi "Miastu z Wizją" dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP st. ogn. Ireneusz Jarosz.

Strażacy nie pozostawiają złudzeń. - Wandale nie zdają sobie sprawy, że za takie wyjazdy płaci podatnik i to niemało, a do tego w tym samym czasie możemy być potrzebni w miejscu, gdzie trzeba ratować życie lub mienie człowieka - mówią nam strażacy.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Czytelnik