Znamy oficjalny wynik zbiórki na rzecz WOŚP w Szczecinku

Miasto z Wizją / 13.01.2016 / Komentarze
Do puszek, oprócz rodzimej waluty, trafiły również obce nominały, a nawet… biżuteria

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinku okazał się rekordowy pod każdym względem. Jednak największym zaskoczeniem, również dla samych organizatorów, był wynik niedzielnej (10 stycznia) kwesty. Okazało się, że dzięki mobilizacji mieszkańców i hojności darczyńców wspólnymi siłami udało nam się pobić dotychczasowy rekord – i to aż o ponad 12 tys. zł.

Znamy już ostateczny, oficjalny wynik zbiórki na rzecz WOŚP. Jak nam przekazała Bogusława Zastawna, szefowa szczecineckiego sztabu, w tym roku na rzecz tej szlachetnej inicjatywy przekazaliśmy łącznie 49 tys. 974 zł i 51 gr. Kwota ta zawiera jednak jedynie datki przekazane do puszek w naszej walucie. Oprócz tego do skarbonek trafiły również obce nominały, a nawet… biżuteria.

- Rzeczywiście po rozpieczętowaniu puszek znaleźliśmy również datki przekazane w obcej walucie. Nie zostały one wliczone do tej ostatecznej, oficjalnej kwoty. Pracownicy banku, którzy pomagali przy liczeniu pieniędzy, zgodnie z obowiązującą w tym roku procedurą przesłali zagraniczne nominały do sztabu głównego – mówi nam Renata Grondys z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. – W tym roku mieszkańcy wrzucali do puszek nie tylko pieniądze, ale również wartościowe przedmioty. Pojawiły się m.in. srebrne medaliki, a także inna biżuteria i inne precjoza. Gdyby przeliczyć obce nominały oraz tę biżuterię na złotówki, to okazałoby się, że ostateczny wynik zbiórki z powodzeniem przekroczyłby 50 tys. zł.

Przypomnijmy. W ubiegłym roku przekazaliśmy na rzecz WOŚP 33 tys. 160 zł. Dotychczasowy rekord padł w roku 2014, kiedy udało się zebrać blisko 37 tys. 869 zł. Dla porównania w 2013 roku WOŚP wsparliśmy kwotą 29 tys. 392 zł, a w 2012 r. – 30 tys. 513 zł.

Tekst, zdjęcie: Marzena Góra