Zwyrodnialec porzucił na śmietniku pięć kociąt

Miasto z Wizją / 19.09.2017 / Komentarze
Tylko dzięki reakcji przechodnia zwierzaki udało się uratować

Przygarniając zwierzaka pod swój dach zyskujemy nie tylko wiernego towarzysza, ale przede wszystkim bierzemy na siebie sporą odpowiedzialność za jego życie, zdrowie i konsekwencje swoich decyzji dotyczące chociażby poddania lub nie zwierzaka zabiegowi sterylizacji czy kastracji. Zdecydowanie zapomniał o tym właściciel kotki, która w ostatnim czasie „doczekała” się potomstwa. Małe kociaki jednak z całą pewnością nie były wyczekiwane przez wspomnianego właściciela, który postanowił w okrutny sposób pozbyć się kociaków, porzucając je i zostawiając na pewną śmierć. Tylko dzięki czujności jednego z mieszkańców udało się uniknąć tragedii.

W poniedziałek, 18 września około godz. 23 dyżurny straży miejskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie o kotach, które zostały wrzucone do kontenera na śmieci przy ul. Powstańców Wielkopolskich. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który wskazał kontener na odpady stałe. W oczekiwaniu na strażników udało mu się wydobyć z niego dwoje kociąt. Na pomoc czkały kolejne trzy, które wciąż przebywały w kontenerze.

Dzięki szybkiej reakcji przechodnia oraz interwencji funkcjonariuszy przemarznięte, głodne i przerażone zwierzaki otrzymały natychmiastową pomoc i zostały przewiezione do lecznicy weterynaryjnej. Teraz piątka kociego rodzeństwa – jeśli nie znajdą się chętni na danie im odpowiedzialnego domu – całe życie najpewniej spędzi w schronisku.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Straż Miejska w Szczecinku