Żywiec zaprojektuje nam wyciąg narciarski

Miasto z Wizją / 15.12.2017 / Komentarze
Termin: 15 marca, cena 95 tys. zł brutto

Jak już kilkakrotnie pisaliśmy, jedną z najbardziej spektakularnych przyszłorocznych inwestycji Szczecinka będzie budowa wyciągu narciarskiego na Górce Rynkowej pomiędzy ulicami Winniczna i Reja. W projekcie budżetu zapisano na ten cel 800 tys. zł.

Postępowanie przetargowe właśnie ruszyło. Miasto rozpoczęło od skierowania do ewentualnych wykonawców inwestycji zapytania ofertowego w sprawie wykonania kompletnej dokumentacji projektowej wyciągu oraz dokumentacji projektowej niwelacji terenu z wykorzystaniem istniejących gruntów i dostarczania nowych.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma SNOWMAX Technology z Żywca.

- Dokumentacja projektowa naszego wyciągu będzie kosztować 95 tys. zł brutto. Firma zobowiązała się do wykonani projektu, do 15 marca przyszłego roku - mówi "Miastu z Wizją" Tomasz Kołosowski, dyrektor Wydziału Inwestycyjnego Urzędu Miasta.

Na wyposażeniu wyciągu znajdą się m.in. urządzenia naśnieżające i ratrak. Teren zostanie "uzupełniony" ziemią i oświetlony.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Urząd Miasta Szczecinek