12 interwencji Straży Pożarnej

Miasto z Wizją / 24.10.2016 / Komentarze
Coraz częściej pali się sadza w kominach

W ubiegłym tygodniu szczecineccy strażacy likwidowali skutki wystąpienia 8 miejscowych zagrożeń.

Jak powiedział "Miastu z Wizją" st. technik Wydziału Operacyjno - Szkoleniowego Komendy Powiatowej PSP st. sekc. Łukasz Staciwa, Jednostka Ratowniczo Gaśnicza brała też udział w akcji gaszenia 4 pożarów.

We wtorek (18.10) strażacy gasili palącą się sadzę w kominie na posesji w Krosinie oraz reagowali, jak się później okazało, na fałszywy alarm ppoż w banku przy ul. Mickiewicza.

Dzień później - w środę (19.10) JRG również interweniowała dwukrotnie. W obu przypadkach były to pożary sadzy w kominie. Do takich zdarzeń doszło na terenie posesji w Mosinie oraz przy ul. Kościuszki w Łubowie.

W minionym tygodniu strażacy likwidowali skutki wystąpienia 8 miejscowych zagrożeń.

We wtorek (18.10) doszło do trzech zdarzeń. Na trasie Łubowo- Czaplinek (DK 20) samochód osobowy zderzył się z dzikiem a chwilę później w pechowy pojazd wjechał samochód dostawczy.

W mieszkaniu przy ul. Kamiennej strażacy sprawdzali powietrze na ewentualną zawartość tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe nie wskazały zagrożenia. Z kolei z budynku administracji publicznej w Bornem Sulinowie podejmowali gniazdo szerszeni.

W środę (19.10) w mieszkaniu przy ul. Wyszyńskiego strażacy prowadzili pomiary na zawartość tlenku węgla. Urządzenia pomiarowe pokazały 20 ppm. Po przewietrzeniu mieszkania i wyłączeniu piecyka, zagrożenie minęło.

Tego samego dnia JRG usuwała skutki kolizji drogowej koło Wierzchowa. Osobowy Nissan zjechał z jezdni i wpadł do rowu..

W piątek (21.10) strażacy usuwali konar drzewa tarasujący jezdnię ul. Łukasiewicza a w nocy z niedzieli na poniedziałek (23/24.10) likwidowali skutki wypadku na DK 20 w Gwdzie Wielkiej oraz usuwali z drogi (na trasie Radomyśl - Parsęcko) drzewo przewrócone przez bobry.