4 firmy chcą nam sprzedać autobusy i ładowarki

Miasto z Wizją / 25.11.2022 / Komentarze
Szczecinek mieści się w budżecie ofert

O tym, że miasto zamierza zakupić pięć autobusów elektrycznych pisaliśmy m.in. w artykule: "Nowe autobusy przyjadą do Szczecinka"

Miasto otrzymało na zakup elektryków wsparcie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wys. ponad 8,5 mln zł oraz pożyczkę w kwocie prawie 2,5 mln zł. Ogłosiło tez przetarg.

Nosi on nazwę: " Rozwój zielonego transportu publicznego w mieście Szczecinek poprzez zakup 5 autobusów o napędzie elektrycznym wraz z ładowarkami".

Dziś (czwartek, 24 listopada) w ratuszu otwarto oferty. Autobusy i ładowarki chcą nam sprzedać cztery firmy. Dwie oferty mieszczą się w budżecie, jaki zamierza spożytkować na ten cel miasto, czyli 13 530 000 zł.

W specyfikacji przetargowej czytamy m.in.: Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowych autobusów elektrycznych oraz ładowarek mobilnych w zakresie: 1.1. dostawa pięciu sztuk fabrycznie nowych autobusów, wyprodukowanych w 2023 roku, o napędzie 100% elektrycznym, identycznych w zakresie wykonania, wyposażenia w elektroniczny systemem informacji pasażerskiej, system liczenia potoków pasażerskich, system geolokalizacji pojazdu, system monitoringu wizyjnego pojazdu, 1.2. dostawa pięciu sztuk identycznych

mobilnych ładowarek akumulatorów trakcyjnych.

Producenci pojazdów mają czas na złożenie swojej oferty do 24 listopada br.

Miasto oczekuje, że pojazdy będą miały wymiary:

1). Długość –od 11,80 m do 12,20 m.

2). Wysokość całkowita –maksymalnie 3400 mm.

3). Szerokość: 2500 -2550 mm.

Liczba miejsc - min. 70, w tym 22 siedzących miejsc pasażerskich  (bez kierowcy), w tym min. 6 siedzeń bezpośrednio na poziomie podłogi bez podestów. Nowe pojazdy powinny mieć też miejsca na wózek dziecięcy i wózek inwalidzki.