53 incydenty w centrum miasta

Miasto z Wizją / 05.04.2018 / Komentarze
Kamery czuwają nad bezpieczeństwem mieszkańców Szczecinka

W marcu operatorzy monitoringu Straży Miejskiej ujawnili 53 różnego rodzaju incydenty, które miały miejsce na terenie Szczecinka.

- Dzięki pracy operatorów nasze patrole podjęły 50 interwencji - mówi "Miastu z Wizją" komendant SM Grzegorz Grondys.

Co ciekawe, do negatywnych zdarzeń dochodziło głównie w centrum miasta. Dotyczyły one m.in. spożywania alkoholu w miejscu publicznym - 21 interwencji, zagrożenia dla życia i zdrowia - 4 interwencje, wykroczeń drogowych - 20 interwencji, zwierząt - 2 zdarzenia oraz ochrony środowiska i gospodarki odpadami - 3 interwencje.

Przypomnijmy: W systemie monitoringu miejskiego pracuje 36 kamer, również na podczerwień i w jakości HD, podłączonych do stanowiska obserwacyjnego w komendzie Straży Miejskiej.

W 2017 roku operatorzy ujawnili 1306 różnego rodzaju zdarzeń. W 1023 przypadkach interweniowały patrole SM.