61 osób chce mieszkać w nowej bursie

Miasto z Wizją / 09.08.2017 / Komentarze
Zainteresowanie ofertą placówki jest spore. Nie wszyscy chętni mogą jednak liczyć na przyjęcie

W marcu tego roku pojawiły się plany utworzenia w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej szkolnej bursy, z której mogliby korzystać uczniowie tutejszych szkół ponadgimnazjalnych. To z kolei pozwoliłoby na lepsze wykorzystanie poza sezonem letnim bazy noclegowej, którą dysponuje placówka. Radni powiatowi na jednej z sesji dali temu pomysłowi „zielone światło”. Tym samym w Szczecinku powstała nowa placówka oświatowa o nazwie „Bursa Szkolna nr 2 w Szczecinku”. Jednocześnie RCEE zmieniło nazwę na „Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior – Zespół Placówek Oświatowych w Szczecinku”.

Właśnie zakończyło się przyjmowanie wniosków o przyjęcie do placówki. Okazuje się, że zainteresowanie ofertą nowej bursy jest spore. Łącznie wpłynęło 61 podań, z czego 31 z nich zostało złożonych przez kandydatów spełniających wymagane kryteria. Mianowicie osoby ubiegające się o miejsce w bursie są uczniami I LO im. Ks. Elżbiety, ponadto w zbliżającym się roku szkolnym będą uczniami klas pierwszych, a ich miejsce zameldowania położone jest poza terenem powiatu szczecineckiego.

Początkowo w bursie miało powstać 20 miejsc dla uczniów. Jednak w wyniku dużego zainteresowania dyrektor placówki zwrócił się z prośbą do Zarządu Powiatu Szczecineckiego o wyrażenie zgody na stworzenie w bursie jednej grupy wychowawczej liczącej 31 osób. Cała grupa ma zostać także zakwaterowana w jednym skrzydle budynku, aby możliwe było pełnienie nad nią pełnego nadzoru wychowawczego. Tym samym wszystkie osoby, które spełniły wspomniane kryteria, będą mogły w roku szkolnym 2017/2018 zamieszkać w nowej bursie.

Przypomnijmy. Młodzież do swojej dyspozycji będzie miała pokoje 3 i 4-osobowe. Za miejsce w każdym z nich będzie obowiązywała opłata miesięczna najpewniej w wysokości 75 zł. Jednak w przypadku szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny lub uzasadnionym przypadku losowym, rodzice mogą zostać zwolnieni z części lub całości opłat za pobyt dziecka w bursie.

Tekst: Marzena Góra
Foto: Sławomir Włodarczyk