710 złotych na każdego przedszkolaka

Miasto z Wizją / 10.02.2021 / Komentarze
Miasto ogłosiło kwoty dotacji w bieżącym roku

Każdego roku władze Szczecinka zabezpieczają w miejskim budżecie środki przeznaczone na dotacje dla dzieci uczęszczających do tutejszych przedszkoli. Nie inaczej jest również i tym razem. Urząd Miasta właśnie ogłosił kwoty dotacji w bieżącym roku.

Zgodnie z zapowiedziami wysokość dotacji na jednego przedszkolaka w przedszkolu prowadzonym przez miasto wyniesie 710 zł miesięcznie. W minionym roku kwota ta wynosiła 690 zł.

Na dodatkowe środki mogą liczyć także szkoły podstawowe, w których zorganizowano oddział przedszkolny. W tym wypadku kwota miesięcznego finansowego wsparcia wyniesie nieco ponad 470 zł miesięcznie.

Statystyczna liczba uczniów w przedszkolu prowadzonym przez miasto to 174 maluchów, w tych czworo dzieci niepełnosprawnych. Oznacza to, że placówka łącznie otrzyma comiesięczne wsparcie finansowe z ratusza w wysokości 8 tys. 520 złotych.

Z kolei statystyczna liczba uczniów w każdym z oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez miasto to 20 dzieci, w tym pięcioro niepełnosprawnych. Oznacza to, że placówki te mogą liczyć na comiesięczne dotacje w łącznej kwocie 5 tys. 683 złotych.

Przypominamy jednocześnie, że rodzice, którzy od nowego roku szkolnego planują posłać swoją pociechę do przedszkola lub mają w domu przyszłego pierwszoklasistę, już powoli powinni kompletować dokumenty i rozglądać się za właściwą placówką. W tych szkołach i przedszkolach, dla których organem prowadzącym jest miasto, 1 marca rozpocznie się rekrutacja.

Pełny harmonogram postępowania rekrutacyjnego i uzupełniającego do przedszkola oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Szczecinek obowiązujący w roku szkolnym 2021/2022 można znaleźć TUTAJ. /zr/